Środowisko

Zrównoważony rozwój wymaga jednoczesnych działań w obszarze ekonomicznym, społecznym i ekologicznym.

Volkswagen Poznań to firma odpowiedzialnie podchodząca do problemów ochrony środowiska, która dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować oddziaływanie na otoczenie. 

Pracownicy Volkswagen Poznań są dumni ze swoich dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie ochrony środowiska, a jednocześnie mają świadomość wyzwań, którym muszą sprostać w przyszłości.

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z aktywnością Volkswagen Poznań w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

System Zarządzania Środowiskowego i Energią Zapewniający Zgodność ze Zobowiązaniami (Compliance)

Skuteczność podejmowanych działań oraz prawidłowość wdrożenia i bieżącego zachowywania zasad obowiązujących norm, przepisów i wymagań prawnych jest regularnie poddawana kontroli przez niezależnych audytorów. Ich pozytywna opinia pozwala uznać Volkswagen Poznań za przedsiębiorstwo spełniające wysokie wymagania środowiskowo-energetyczne systemów ISO 14001 i ISO 50001 (zakłady produkcji samochodów w Antoninku i Swarzędzu posiadają certyfikat systemu zarządzania środowiskowego według normy ISO 14001 od 2004 roku, zakład we Wrześni od 2017, natomiast Odlewnia już od 2002 roku).

Dowiedz się więcej

Technologie

Firma wykorzystuje najnowsze technologie, urządzenia i systemy zarządzania mediami, aby w jak najmniejszym stopniu oddziaływać na środowisko.

Dowiedz się więcej

Zero Impact Factory

Poznaj program „Zero Impact Factory” którego celem jest dążenie do neutralnej dla środowiska fabryki.

Dowiedz się więcej