Zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań: atrakcja turystyczna w Wielkopolsce

30 czerwca 2023

Od początku lipca, z okazji 30-lecia spółki Volkswagen Poznań, będzie można zwiedzić zakłady w Poznaniu i Wrześni. Chętni zobaczą na żywo, jak produkowane są najnowocześniejsze samochody dostawcze. Ale atrakcji będzie więcej. Przewodnicy opowiedzą też jak w fabryce pracują pszczoły, a także jak powstaje farma fotowoltaiczna. Czy zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań będzie nową atrakcją turystyczną w Poznaniu w sezonie letnim.

Atrakcja turystyczna w Poznaniu i okolicach – zakłady Volkswagen PoznańUczestnicy wycieczki zostaną oprowadzeni po poszczególnych odcinkach produkcji, w tym po dziale budowy karoserii, montażu oraz logistyki. Co zobaczą? Łącznie ponad 430 robotów oraz to, jak zgrzewa lub spawa się Poszczególne elementy karoserii, a także jak montuje się koła lub inne elementy. - Jubileusz 30-lecia Volkswagen Poznań przywołuje w pamięci nasze początki. Wcześniej w tym miejscu produkowany był tarpan, a dziś zamiastniego zwiedzający obejrzą, jak powstają nowoczesne samochody dostawcze: VW Caddy i Transporter. Cały czas istnieje hala, z której wyjeżdżały tarpany, ale dziś wygląda ona zupełnie inaczej. Osoby, które nas odwiedząprzekonają się też, jak człowiek współpracuje z robotem - mówi Marcin Kanturski, dyrektor produkcji w zakładzie Volkswagen Poznań.

Z kolei w Białężycach pod Wrześnią będzie można zobaczyć jedną 

z najnowocześniejszych fabryk, której otwarcie nastąpiło w 2016 roku. – Od tego czasu produkowana w niej jest kolejna generacja Volkswagena Craftera, wróżnych odmianach, m. in. VW Crafter w wersji elektrycznej, tzw. e-Crafter, a także VW Grand California, który jest 100 procentowym kamperem - mówi Jarosław Kurosz, dyrektor produkcji w zakładzie VWP we Wrześni. – Ale pokażemy nie tylko to

Bardzo mocno stawiamy na ekologię i dlatego zwiedzający usłyszą
o farmie fotowoltaicznej oraz
 pszczołach pracujących w naszym zakładzie.

Zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań, za darmo
i z przewodnikiem

Kto może zwiedzić zakłady VWP? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 rok życia. Co ważne - grupa złożona z osób indywidualnych nie może przekraczać 20 osób (grupa jest uruchamiana po zebraniu min. 10 osób). Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku - z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych (weekendów, świąt). Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na formularz rejestracyjny, znaleźć dogodny termin i wypełnić wymagane pola: https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagen. Samo zwiedzanie jest za darmo, a przewodnikami są pracownicy VWP. Na stronie internetowej podane są również dostępne godziny. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: zwiedzanieindywidualne@volkswagen-poznan.pl.
.

Jak dojechać do fabryki VWP
w Poznaniu i Wrześni?


W przypadku zakładu w stolicy Wielkopolski parking znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349. Wycieczka rozpoczyna się w budynku Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym(tzw. BUS). Dojechać można też komunikacją publiczną (pociągiem – należy wysiąść na dworcu Poznań Antoninek). - W przypadku zakładu Volkswagen Poznań w Białężycachk. Wrześni parking znajduje przy rondzie Solidarności w kierunku Miłosławia. Zbiórka rozpoczyna w budynku recepcji pod adresem Białężyce 100.