Zostań Świętym Mikołajem

20 grudnia 2023

Przez dwa ostatnie tygodnie nasi pracownicy zamienili się w pomocników Świętego Mikołaja. Do akcji przyłączyły się obszary produkcyjne i administracyjne wszystkich zakładów Volkswagen Poznań: zarówno całe teamy, jak i indywidualne osoby. Wszyscy zaangażowani zadbali by każde ze świątecznych marzeń, jakie otrzymaliśmy od podopiecznych miejskich ośrodków pomocy, mogły się ziścić.  
 
Dziś rano z naszych zakładów wyjechał do potrzebujących ostatni z zapakowany prezentami po dach Volkswagen Transporter. (W końcu nazwa Samochody Dostawcze zobowiązuje :-D)
 
Przekazaliśmy w sumie 114 paczek! W każdej z nich było dokładnie to, co wymarzyli sobie podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na Wildzie, Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni oraz Centrum Interwencji Kryzysowej w Poznaniu.
Prezenty wywołały u obdarowanych szerokie uśmiechy, a czasem nawet łzy wzruszenia. Wiemy to z bezpośredniej relacji naszych zakładowych elfów, którzy byli naszymi wysłannikami. A raczej wysłannikami Świętego Mikołaja ;-)
 
Akcja, która ma swoją siódmą edycję w Odlewni, po raz pierwszy wystartowała także w zakładzie Caddy i Crafter. Dzięki temu pracownicy wszystkich zakładów Volkswagen Poznań mieli szansę włączyć się do przedświątecznej pomocy, a także więcej dobra może popłynąć do tych, którym świątecznej magii brakuje.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy załogą z wielkim sercem.
Akcja była przeprowadzona we współpracy z Solidarność Volkswagen Poznań.