Zobacz jak powstaje samochód - zaproszenie do odwiedzenia fabryki

24 maja 2015

Dla wszystkich osób, którym nie udało się zapisać na zwiedzanie poznańskiej fabryki Volkswagena w ramach akcji „Marki nocą” mamy dobrą wiadomość. Poznańska fabryka będzie dostępna dla zwiedzających w dodatkowych terminach.

 „Wszystkie miejsca, które mogliśmy udostępnić zwiedzającym zostały zajęte w ciągu kilku godzin od uruchomienia zapisów. W dniu wczorajszym odebraliśmy ogromną liczbę telefonów z pytaniem o możliwość zwiedzenia naszej fabryki. Nie mogliśmy pozostawić tych próśb bez odpowiedzi, dlatego też uruchomiliśmy dodatkowe terminy, w których chętni będą mogli zobaczyć nasz zakład"– mówi Monika Hajbowicz p.o. Rzecznika Prasowego, Kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.

Do dyspozycji zwiedzających Volkswagen udostępnił 3 dodatkowe terminy- 2, 23 oraz 30 lipca. W każdym z tych dni do wyboru się dwie grupy : poranna, w której zwiedzanie rozpoczyna się o 9: 30 oraz popołudniowa, gdzie zwiedzanie zaczyna o godzinie 16:15. Przed wizytą konieczna jest  telefoniczna rejestracja zgłoszeń. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod numerem 61 871 4078 lub przesłanie zgłoszenia mailowego na adres: Wycieczki.VWP@vw-poznan.pl Przed wizytą należy także zapoznać się z regulaminem zwiedzania. 

Podczas wizyty w fabryce goście będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi procesami produkcyjnymi zachodzącymi na hali spawalni oraz montażu. Dzięki temu każdy ze zwiedzających może zobaczyć jak powstaje samochód. Poznańska fabryka, to jedyny zakład Volkswagena, w którym produkowany jest VW Caddy. Samo zwiedzanie trwa około 2 godzin.

A kto może zwiedzić zakład w Antoninku? ”Ze względów bezpieczeństwa na teren naszego zakładu mogą wejść tylko osoby powyżej 15 roku życia i grupy liczące nie więcej niż 30 osób” – wyjaśnia Jerzy Włodarczyk, który oprowadza gości po poznańskiej fabryce.

W ubiegłym roku fabrykę Volkswagena, w której powstają różne wersje modeli VW Caddy oraz VW Transporter , odwiedziło ponad 11 tysięcy zwiedzających.