Znakomity początek roku dla marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce

22 kwietnia 2016

W pierwszym kwartale 2016 roku zarejestrowano w Polsce 1895 aut marki Volkswagen Samochody Użytkowe, czyli o 339 egzemplarzy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Po pierwszych trzech miesiącach tego roku udział Volkswagena w rynku nowych samochodów użytkowych wyniósł 11,1 procenta. Najczęściej rejestrowanym autem marki Volkswagen Samochody Użytkowe pozostaje Caddy, którego tylko w tym roku na ulice wyjechało już 756 egzemplarzy.

„Szczególnie cieszy nas fakt, że do gustu naszych Klientów przypadły dwa nowe modele, Caddy czwartej generacji i Transporter szóstej generacji, które miały swoją premierę w minionym roku. Wyniki rejestracji wyraźnie pokazują, że oba modele są coraz chętniej wybierane przez użytkowników samochodów dostawczych. To zasługa nowego designu, zbliżonego do samochodów osobowych jak i nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę przy zachowaniu wszystkich cech samochodów dostawczych. W roku 2016 wprowadzone zostaną kolejne dwa nowe modele. W ofercie marki pojawi się nowy Volkswagen Amarok, a także długo wyczekiwany nowy Volkswagen Crafter, który produkowany będzie w Fabryce w Białężycach k. Wrześni. Oznacza to, że do końca tego roku odnowiona zostanie cała gama modelowa marki.” – powiedział Piotr Łakomy, Dyrektor marki Volkswagen Samochody Użytkowe.
Pod względem liczby rejestracji wśród modeli marki Volkswagena Samochody Użytkowe w bieżącym roku na czele zestawienia znajduje się Caddy (756 zarejestrowane egzemplarze). Kolejne miejsca zajmują Transporter (729 sztuki), Crafter (234 egzemplarze) i Amarok (176 sztuki).

Po uruchomieniu produkcji nowej generacji modelu Volkswagen Crafter w Białężycach k. Wrześnii w drugiej połowie tego roku, trzy sposród czterch modeli bazowych marki Volkswagen Samochody Użytkowej produkowane będą w zakładach produkcyjnych Volkswagen Poznań. Mowa tutaj o modelach: Caddy, Transporter oraz Crafter. W ubiegłym roku hale produkcyjne poznańskiej fabryki opuściło 171 000 samochodów.