Zmiana w zarządzie spółki Volkswagen Poznań

22 listopada 2018

Poznań, 31.10.2018 - Z dniem 1 listopada Hans-Joachim Godau obejmuje stanowisko członka zarządu ds. finansowych i IT w spółce Volkswagen Poznań. Zastąpi na tym stanowisku Marko Antonio Sebastiana, który po 3 latach pracy w Poznaniu przejmie nowe obowiązki w koncernie Volkswagen.

Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań „Chciałem podziękować Marko Sebastianowi za jego wkład w rozwój spółki i pracę, jaką wykonał w ciągu ostatnich trzech intensywnych lat. W tym ważnym dla nas czasie m.in. otworzyliśmy nową fabrykę we Wrześni, uruchomiliśmy produkcję modelu VW Crafter i rozpoczęliśmy rozbudowę zakładu w Antoninku. Witam jednocześnie w naszym gronie Hansa-Joachima Godaua. Jestem przekonany, że jego doświadczenie zdobyte w koncernie będzie cenne dla naszego dalszego rozwoju.”

Hans-Joachim Godau, studiował na Politechnice w Karlsruhe i w Berlinie, na kierunkach budowa maszyn oraz technika produkcyjna. Zawodowo od 12 lat związany jest z koncernem Volkswagen. Swoją karierę w grupie Volkswagen rozpoczął w 2006 roku jako starszy manager w Volkswagen Consulting. Pełnił funkcje kierownicze w controllingu produktu. Był odpowiedzialny za controlling produkcji budowy samochodów oraz logistyki marki Volkswagen Samochody Osobowe w Wolfsburgu. Hans Joachim Godau ma 44 lata, prywatnie jest żonaty i ma 3 dzieci. W czasie wolnym chętnie gra w tenisa oraz jeździ na rowerze.