Złota Pieczęć Miasta Poznania dla prezesa Volkswagen Poznań

16 stycznia 2020

W piątkowy wieczór w Centrum Kultury Zamek odbyło się noworoczne spotkanie zorganizowane przez prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Podczas uroczystości wręczona została Złota Pieczęć, która w tym roku trafiła w ręce Jensa Ocksena, prezesa zarządu Volkswagen Poznań.

Złota Pieczęć to honorowe wyróżnienie przyznawane osobom, które zapisały się w historii miasta i jest wyrazem uznania dla zasług dla miasta i jego mieszkańców.
W uzasadnieniu decyzji Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania powiedział „Jako prezes potężnego przedsiębiorstwa motoryzacyjnego nie ogranicza pan swojej działalności do murów fabryk i czterech ścian gabinetu - podkreślał w laudacji prezydent Poznania. - Zawsze mogę liczyć na pana obecność i merytoryczne wsparcie podczas różnego rodzaju debat, konferencji czy konkursów organizowanych z udziałem studentów kierunków technicznych. To właśnie takie działania udowadniają, że porozumienie pomiędzy włodarzami miasta a przedstawicielami biznesu jest niezbędne. Wierzę, że z pańską pomocą będziemy nadal tworzyć nowoczesne miasto w oparciu o elektromobilność, dbałość o środowisko, zrównoważony transport i innowacyjne rozwiązania powstające dla dobra wszystkich mieszkanek i mieszkańców dzięki synergii samorządu, biznesu i nauki.”

„Poznań jest pięknym, europejskim miastem, w którym panuje otwartość i tolerancja. Tutaj mieszka wuchta fajnej wiary, która wie, jak robić bejmy - tutaj można żyć, pracować i rozwijać biznes” - mówił Jens Ocksen, przyjmując Złotą Pieczęć. – „Dziękuję panu, panie prezydencie, za zaufanie, którym pan mnie obdarzył, jak również za niezwykle otwarty stosunek do podejmowania różnych inicjatyw, czy to z zakresu logistyki miejskiej, czy innych wymiarów życia społeczno-politycznego. Cieszę się, że Miasto Poznań jest partnerem, który jest świadomy wagi i znaczenia dobrej współpracy pomiędzy samorządem, biznesem i światem nauki. Mam nadzieję, że ten niesamowity klimat, który tutaj panuje, nie zmieni się i stale będzie przyciągał nowych mieszkańców i inwestorów.”

Jens Ocksen - Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o. oraz Członek Kierownictwa Marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Z koncernem Volkswagen związany od ponad 30 lat. Od 2006 roku związany z miastem Poznań, Jako prezes zarządu Volkswagen Poznań wspiera aktywnie inicjatywy lokalne w szczególności w takich obszarach jak: edukacja techniczna, bezpieczeństwo w ruchu drogowym czy działalność prośrodowiskowa. Jego zaangażowanie w regionie Wielkopolski daleko wykracza poza działalność zawodową. W wolnym czasie prowadzi gościnne wykłady na Politechnice Poznańskiej, jak również czynnie angażuje się w działalność charytatywną w regionie Wielkopolski. W 2017 roku został wyróżniony jako pierwszy obcokrajowiec przyznawaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Nargodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za czynienie dobra. W 2019 roku ufundował wszystkim placówkom socjoterapeutycznym zlokalizowanym w Poznaniu zestawy klocków Lego Mindstorm do nauki dzieci automatyki i robotyki. Członek Rady Mentorów Urzędu Miasta Poznania. W 2018 roku uzyskał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Poznańskiej.