Zielona Logistyka w Volkswagen Poznań

03 kwietnia 2023

Flota samochodów Volkswagen Poznań obsługująca codzienne dostawy podzespołów do fabryki w Poznaniu wzbogaciła się o pierwszy elektryczny samochód transportowy Scania 25P.


To auto ciężarowe wykonywać będzie na co dzień, wahadłowe kursy na ośmiokilometrowej trasie łączącej park dostawców w Swarzędzu z zakładem produkcyjnym w Poznaniu w Antoninku. Ten w pełni elektryczny samochód ciężarowy będzie wykorzystywany w procesie codziennych dostaw w systemie just-in-time do fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku.


Przewożony ładunek to podzespoły produkowanego w Antoninku Volkswagena Caddy, a dokładnie jego tylne osie. Co ważne, wykorzystanie ciężarówki elektrycznej zaplanowano w systemie trzyzmianowym. Dlatego na potrzeby ładowania tego i przyszłych elektrycznych pojazdów wykorzystywanych przez Logistykę Volkswagen Poznań, na terenie zakładu Volkswagen Poznań powstała stacja ładowania aut, zasilana zieloną energią o mocy 120 kW. Na takiej stacji można naładować samochód „do pełna” w niecałe 40 minut.


Scania 25P to elektryczny pojazd ciężarowy, przeznaczony do realizacji zadań typowych dla dystrybucji miejskiej. Jego najważniejsze zalety, to m.in. zerowa emisja, bardzo niski poziom generowanego hałasu. Samochód wyposażony jest w pięć baterii o łącznej pojemności 165 kWh, pozwalającej – w zależności od warunków – na ok. 8 godzin pracy. Parametry pojazdu zostały w pełni dostosowane do charakteru wykonywanych zadań transportowych oraz pokonywanej trasy.


Jest to kolejny krok w realizacji strategii i działań prośrodowiskowych fabryki Volkswagen Poznań.


Chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.