Wyjątkowe zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań

09 października 2023

Jakie innowacje wykorzystywane są w produkcji samochodów w Volkswagen Poznań?
O tym dowiecie się 19 października, podczas specjalnego zwiedzania zakładów w Poznaniu i Wrześni.

W październiku odbędzie się „Noc Innowacji” w ramach Digital Festival. To największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, dzięki której zainteresowani poznają świat nowych technologii, czy cyfryzacji. Tegoroczna edycja Digital Festival skupia się na sztucznej inteligencji (AI), która również jest wykorzystywana w firmie Volkswagen Poznań.

Jednym z punktów na mapie tego festiwalu jest zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań. Uczestnicy wydarzenia odwiedzą między innymi dział budowy karoserii, montażu, gdzie na własne oczy przekonają się, jak powstają nowoczesne auta. Podczas spaceru po zakładzie zobaczą też szereg innowacyjnych rozwiązań, w tym na przykład to, jak człowiek współpracuje z robotem. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających będzie sprawdzenie własnych możliwości w tzw. profiraumie. W Poznaniu dzięki technologii AR uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności logistyczne. Umiejętności manualne zweryfikowane zostaną podczas składania elementów instalacji elektrycznej stosowanej w samochodach Volkswagena. Natomiast we Wrześni odwiedzający zobaczą profiraum w dziale lakierni i zobaczą symulację malowania karoserii Volkswagena Craftera.

Zwiedzanie poprzedzające „Noc Innowacji” odbędzie się w czwartek (19 października) od godziny 9.15 do 18.10. W celu rejestracji wystarczy wejść na stronę: 
https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagen
.


Przypomnijmy, że ostatnio Volkswagen Poznań – Zakład we Wrześni otrzymał nagrodę w konkursie The Best of Industry 4.0. - IT, Big Data, internet rzeczy, automatyzacja, digitalizacja, predykcyjne utrzymanie ruchu - to wszystko ma zastosowanie w zakładach Volkswagena we Wrześni. Wprowadzono tu system CTSS Tool, który nadzoruje automatykę. W spawalni robot bezpośrednio współpracuje teraz z człowiekiem – tak brzmiało uzasadnienie jury.