Witamy w naszym gronie!

02 września 2013

Tak, to prawda. Nadszedł wrzesień, rozpoczął się rok szkolny. Również w naszej firmie to wyjątkowy czas – jak co roku powitaliśmy bowiem naszą najmłodszą kadrę – uczniów klas zawodowych. To już ósma inauguracja roku szkolnego w Volkswagen Poznań.

Wyjątkowa inauguracja
Tegoroczna uroczystość odbyła się 6 września w dziale Organizacji Pilotażowej. Była wyjątkowa, ponieważ wzięło w niej udział ponad 300 osób! Skąd ta rekordowa liczba? Wiąże się to przede wszystkim z tym, iż w tym roku Volkswagen Poznań po raz kolejny poszerzył swoją ofertę skierowaną do gimnazjalistów: poza „zakorzenionymi” już klasami kształcącymi się w zawodach montera mechatronika, mechanika i elektromechanika pojazdów samochodowych, powołaliśmy klasy operatora maszyn i urządzeń odlewniczych oraz mechanika automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych. W klasach pierwszych mamy zatem 95 uczniów, we wszystkich klasach – 160 osób.

W inauguracji udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP – Pani Krystyna Łybacka, Poseł na Sejm RP – Pan Tadeusz Dziuba, Starosta Poznański – Pan Jan Grabkowski, Wicestarosta Poznański – Pan Tomasz Łubiński, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu – Przemysław Jankiewicz oraz Zarząd, kierownictwo i pozostali przedstawiciele VWP. Głównymi bohaterami byli oczywiście uczniowie wraz ze swoimi rodzicami.

Powitanie w szeregach pracowników
Główna uroczystość poprzedzona została konferencją prasową, w której udział wzięli najważniejsi goście, media oraz Zarząd VWP. Część oficjalną rozpoczęła natomiast Członek Zarządu ds. Personalnych – Pani Jolanta Musielak, która powitała wszystkich zgromadzonych. Następnie Prezes Zarządu Spółki VW Poznań – Pan Michael Kleiß skierował kilka słów do pierwszoklasistów, którym wręczono jednocześnie umowy o pracę w statusie młodocianych pracowników. Kolejnym przemówieniem zaszczycił nas Starosta Poznański – Pan Jan Grabkowski, który również zwrócił się do uczniów udzielając rad na te nadchodzące 3 lata. Następną część poprowadziła Pani Jolanta Musielak, która w kilku słowach opowiedziała o możliwościach podjęcia pracy po zakończeniu kształcenia oraz zaprosiła do rozmowy dwóch tegorocznych absolwentów klasy mechatronicznej – Wiktora Kanię oraz Patryka Piasecznego. Padło kilka pytań, na które Koledzy odpowiedzieli z wielkim entuzjazmem, nie zabrakło dobrego humoru. Ostatnim punktem było przekazanie 14-tu tegorocznym absolwentom umów o pracę. Umowy wręczali: Dyrektor Produkcji – Pani Kerstin Fahrenfeld-Etzmuss oraz Dyrektor Odlewni – Pan Jarosław Kurosz.

Naszym nowym pierwszoklasistom życzymy wytrwałości w tym trudnym okresie oraz samych sukcesów i aby za 3 lata mogli stać na tej samej scenie w roli absolwentów!