Volkswagen Transporter zdobywcą tytułu International Van of the Year 2016

28 listopada 2015

Międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy pochodzących z 24 europejskich krajów, zajmujących się tematyką samochodów użytkowych zdecydowało, że szósta generacja Transportera została najlepszym vanem roku 2016.

Transporter, model marki Volkswagen Samochody Użytkowe, otrzymał tę cenną nagrodę po raz trzeci w swojej historii.

Prezes Zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe dr Eckhard Scholz odebrał odznaczenie podczas odbywających się w Lyonie targów „Solutrans”, z rąk przewodniczącego jury, Jarlatha Sweeney’ego.

Dr Scholz powiedział: „Prestiżowy tytuł International Van of the Year 2016 dla modeli serii T jest mocnym symbolem osiągnięć naszej załogi, która sprawiła, że ta pochodząca z Hanoweru ikona została najlepszym vanem.

W tym wyjątkowo dla nas ciężkim czasie cieszymy się z tego wyróżnienia szczególnie mocno i traktujemy je jako pozytywny sygnał i zachętę do udanego startu w rok 2016”.

Wybrane wersje Transportera T6 produkowane są również w poznańskiej fabryce Volkswagena. Produkacja najnowszej generacji Transportera rozpoczęła się w połowie bierzącego roku. Od 2003 roku Volkswagen Poznań wyprodukował 280 000 sztuk Transportera T5.