Volkswagen Transporter T6 „Autem Flotowym roku 2015” w kategorii „Średnie auto dostawcze”

12 listopada 2015

Volkswagen Transporter T6 zwycięzcą Profesjonalnego Testu Flotowego w kategorii „Średnie auto dostawcze”. Wybrane wersje Transportera najnowszej generacji produkowane są w fabryce Volkswagen Poznań.

Profesjonalny Test Flotowy to jedno z najważniejszych wydarzeń branży flotowej w Polsce. Wyróżnienie w siedmiu kategoriach przyznaje Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych (SKFS), które jest najważniejszym organem zrzeszającym osoby, które na co dzień zarządzają flotami samochodowymi w Polsce. Plebiscyt składa się z dwóch części. W pierwszej z nich - teoretycznej - auta do dalszych testów nominuje partner merytoryczny projektu Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.  Do drugiej, tym razem praktycznej części konkursu, zakwalifikowano 47 samochodów z 7 różnych segmentów rynku. Swoje wrażenia z jazdy testowej oceniło 120 flett managerów. Przygotowali oni ponad tysiąc kart ocen pojazdów. Na ich podstawie SKFS wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W segmencie „Średnie auto dostawcze” bezkonkurencyjny okazał się Volkswagen Transporter T6. Wybrane wersje tego bestsellerowego modelu produkowane są m.in w poznańskiego fabryce Volkswagena już od 2003 roku. Przez ten czas Volkswagen Poznań wyprodukował ponad 280 000 Transporterów.  Obecnie na rynku dostępna jest 6 generacja tego popularnego modelu. Volkswagen Transporter T6 produkowany jest od drugiej połowy kwietnia tego roku.