Volkswagen Poznań wybrał nowego operatora kantyn zakładowych

28 czerwca 2016

Nowym operatorem zakładowych kantyn Volkswagen Poznań została firma zlokalizowana zaledwie 7 kilometrów od budowanej fabryki Volkswagena w Białężycach k. Wrześni

Firma Agamat wygrała przetarg na obsługę kantyn zakładowych Volkswagen Poznań. Pracownicy firmy będą odpowiedzialni za prowadzenie stołówek pracowniczych Volkswagena w poznańskim Antoninku, na Wildzie, w Swarzędzu oraz w budowanej właśnie stołówce w Białężycach k. Wrześni. Łącznie z ich usług będzie mogło korzystać każdego dnia blisko 8 000 pracowników Spółki. Docelowo po uruchomieniu nowej fabryki modelu Volkswagen Crafter liczba ta wzrośnie do 10 000 osób.

Agamat to rodzinna firma działająca na rynku od  2011 roku. Początkowo była jednym  z dostawców Agencji Rynku Rolnego w ramach programu „Owoce w szkole”. Trzy lata później firma otworzyła Dom Restauracyjny Rusiborek, który szybko stał się jej wizytówką. Pod koniec 2014 roku Agamat rozpoczął współprace w zakresie prowadzenia kantyny zakładowej z firmą Dürr, która odpowiadała za budowę hali lakierni nowej fabryki Volkswagena w Białężycach k. Wrześni. 

Właściciele firmy Agamat ujęli nas nie tylko najkorzystniejszą ofertą, ale również swoją kreatywnością i elastycznością. W swojej ofercie zaproponowali menu uwzględniające zdrowe podejście do żywienia z wykorzystaniem lokalnych, sezonowych produktów. Kwestia zdrowego żywienia oraz odpowiednie nawyki żywieniowe zajmują bardzo ważne miejsce w naszej polityce personalnej. Zależy nam na tym, aby dawać naszym pracownikom pozytywne wzorce zdrowotne, w tym również żywieniowe – mówi Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych Volkswagen Poznań.

To dla nas duże wyzwanie oraz wyróżnienie. Dołożymy wszelkich starań, aby powierzone nam zadanie wykonać na najwyższym poziomie. Wierzę że, dobra współpraca przyczyni się nie tylko do rozwoju naszej firmy, ale również zostanie pozytywnie odebrana przez pracowników  Volkswagen Poznań. – mówi Agata Stępa z firmy Agamat .

Właściciele Agamatu deklarują również, że dzięki tej umowie będą musieli zwiększyć zatrudnienie w swojej firmie. „W związku z nowym przedsięwzięciem firma Agamat zwiększy zatrudnienie o co najmniej 30 nowych pracowników ” - zapowiada Agata Stępa.

„Cieszę się, że nowym operatorem naszych wszystkich kantyn zakładowych została lokalna firma, która swoją siedzibę ma zaledwie 7 kilometrów od naszej nowobudowanej fabryki w Białężycach k. Wrześni.  Zależy nam na pozyskiwaniu lokalnych dostawców i partnerów, nie tylko jeśli chodzi o produkcję części , ale również w kontekście świadczenia różnego rodzaju usług. Dzięki naszej obecności,  w bliższym i nieco dalszym sąsiedztwie powstają kolejne miejsca pracy. Musimy jednak pamiętać o tym, że wymagania jakościowe i inne kryteria poszczególnych przetargów są takie same dla wszystkich zainteresowanych niezależnie od  ich lokalizacji.  – dodaje na koniec Jolanta Musielak.

Umowa z nowym operatorem kantyn została zawarta na trzy lata. W pierwszych dwóch tygodniach lipca remont przejdą istniejące kantyny zakładowe, tak by już od 18 lipca były dostępne dla  pracowników Volkswagen Poznań.