Volkswagen Poznań stawia na kobiety

05 lutego 2016

Po raz pierwszy, w sobotę 6 lutego, Volkswagen Poznań organizuje „Girls Day”.  To wydarzenie adresowane jest do wszystkich dziewcząt, które planują swoją edukację i wiążą ją właśnie z zawodami technicznymi.  Uczestniczki „Girls day” będą miały między innymi okazję poznać swoje koleżanki, które już uczą się w klasach zawodowych pod patronatem Volkswagen Poznań, zwiedzić zakład produkcyjny, porozmawiać z konsultantem zawodowym oraz wziąć udział w ćwiczeniach sprawdzających umiejętności fachowe.

Stawiamy na kobiety!  - deklaruje Jolanta Musielak, Członek Zarządu  ds. Personalnych VWP.  - Już teraz możemy się pochwalić dużą liczbą pracownic.  I mam  tu na myśli nie tylko pracowników administracyjnych. Coraz więcej pań pracuje na stanowiskach bezpośrednio produkcyjnych, między innymi w lakierni oraz w Dziale Zapewnienia Jakości. Dzięki naszemu systemowi kształcenia zawodowego, z którego skorzystało już ponad dwieście osób, pań na produkcji będzie więcej.  A przecież to dopiero początek ich drogi zawodowej. Wierzę, że niejedna z nich będzie miała okazję osiągnąć naprawdę wiele w naszej firmie – dodaje J. Musielak.

Agnieszka Pałkowska, uczennica trzeciej klasy Zespołu Szkół nr 1 Swarzędzu podkreśla, że o wyborze tej właśnie szkoły zdecydowała ze względu na perspektywę pracy w VWP.  – Praca na produkcji jest dobrym miejscem dla kobiet  - mówi Agnieszka Pałkowska, uczennica klasy o profilu monter mechatronik. – Kobiety są  efektywne, dokładne, precyzyjne i solidne.

Volkswagen Poznań od dziesięciu lat wspólnie z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu kształci młodych ludzi w czterech zawodach: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, operator maszyn i urządzeń odlewniczych. Od  września 2016 możliwa będzie też nauka  w klasie o profilu mechanik precyzyjny we współpracy z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni.

Przez dziesięć lat Volkswagen Poznań we współpracy z Zespołem Szkół  nr 1 w Swarzędzu oraz Starostwem Powiatowym wykształcił blisko 250 młodych osób.  Z tej grupy  - 207 znalazło zatrudnienie w poznańskiej fabryce samochodów użytkowych. Niektórzy pracują już przy nowym projekcie produkcji nowej generacji modelu Crafter we Wrześni. 

 - Teraz  techniczne zawody chcemy rozpropagować wśród młodych dziewcząt, które zastanawiają się jaką szkołę wybrać – mówi Jolanta Musielak, Członek Zarządu VWP ds. Personalnych.  – Obserwując rynek pracy można zauważyć, że właśnie osoby z wykształceniem technicznym są i będą poszukiwane przez pracodawców. Mam nadzieję, że poprzez organizację takich wydarzeń, jak Girls Day zachęcimy dziewczęta do skorzystania z tej ścieżki kariery zawodowej.

Wszystkie dziewczęta zainteresowane nauką, a później pracą w Volkswagen Poznań zapraszamy w sobotę 6 lutego od godziny 9.

Do 3 lutego prosimy o rejestrację telefoniczną lub elektroniczną  - tel. 61 876 1424; mail: ksztalcenie.zawodowe@vw-poznan.pl