Volkswagen Poznań najbardziej pożądanym pracodawcą

20 kwietnia 2017

Volkswagen Poznań zajął pierwsze miejsce wśród firm z branży motoryzacyjnej, jako „Najbardziej Pożądany Pracodawca 2016”. Badanie, już po raz siódmy, przeprowadzono w grupie ponad 3300 specjalistów i menadżerów z całej Polski. W rezultacie wyróżniono 71 firm działających w 16 sektorach biznesu. We wtorek w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. 

To dla nas ogromna satysfakcja i wielki powód do dumy  – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji. – To owoc naszej wieloletniej strategii , budującej wizerunek i zaufanie do nas jako pracodawcy – dodaje J. Musielak.  

Volkswagen Poznań wyprzedził takie firmy, jak Daimler AG, Volvo oraz Toyotę. Firma rekrutacyjna Antal, która przeprowadzała badanie zwróciła uwagę, na duże zainteresowanie fabryką Volkswagen Poznań w Antoninku, które wzmocnione zostało otwarciem nowej fabryki modelu Crafter we Wrześni. W badaniu respondenci odpowiadali między innymi na pytanie – w której firmie chcesz pracować, mając nieograniczony wybór? Ponadto mogli wskazać silne strony najbardziej pożądanych pracodawców, w tym  wielkość i prestiż firmy, styl zarzadzania i kulturę organizacyjną, innowacyjność oraz wysokość zarobków i możliwości  rozwoju.

Badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów” zostało przeprowadzone  metodą  wywiadów bezpośrednich oraz online od listopada ubiegłego roku do końca stycznia 2017 roku. W badaniu wzięło udział ponad 3300 menadżerów i specjalistów z całej Polski.