Volkswagen Poznań na Politechnice Poznańskiej

28 października 2015

Zawody wirtualnego spawania, prezentacja wózka sekwencyjnego Pendolino, mikroskopowe badanie farby, warsztaty Yassaki – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Volkswagen Poznań dla studentów Politechniki Poznańskiej.
Pracownicy VWP spotkają się ze studentami Politechniki już po raz szósty, tym razem pod hasłem „Wiedza w praktyce”. 

Dla części młodych ludzi będzie to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z poznańską fabryką Volkswagena – celem tego wydarzenia  jest bowiem pokazanie,  w jaki sposób wiedza  zdobyta na studiach może być wykorzystana  w pracy zawodowej. Dodatkowo studenci dowiedzą się więcej na temat programów stypendialnych, praktyk i staży oferowanych przez Volkswagen Poznań

W Volkswagen Poznań studenci mogą realnie rozwijać umiejętności zdobyte na uczelni  –  tłumaczy Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. personalnych. -  Oferujemy  szeroki pakiet programów stypendialnych, praktyk i staży dla nich. Takie spotkania, jak to na Politechnice,  to też najlepsza okazja żeby się poznać i jednocześnie pokazać  współpracę nauki z biznesem.

W trakcie dnia Volkswagena  Poznań na Politechnice zaprezentują się różne obszary produkcyjne -  między innymi spawalnia, montaż, lakiernia,  a także zakład Odlewni. Studenci będą mogli w praktyce spróbować swoich sił na poszczególnych stanowiskach , startując na przykład w zawodach wirtualnego spawania. Chętni będą mogli również sprawdzić, czy ich CV jest prawidłowo napisane. Wszelkich porad w tym zakresie udzielać będą pracownicy działu personalnego VWP.W ubiegłym roku stoiska Volkswagen Poznań na Politechnice Poznańskiej odwiedziło ponad tysiąc osób.

Volkswagen Poznań już od wielu lat współpracuje z Politechniką Poznańską. Konkretnym wymiarem tej współpracy są m.in. studia dualne, które określa się mianem studiów o profilu praktycznym. Studenci łączą podczas nich naukę wraz z praktyką w przedsiębiorstwie. Dzięki temu studenci na bieżąco mogą konfrontować swoją wiedzę w rzeczywistych sytuacjach. W ubiegłym spółka rozpoczęła także współpracę z uczelnią przy projekcie „Formula Student”. W jego ramach grupa studentów poznańskiej uczelni rywalizuje z blisko 500 innymi zespołami z całego świata. Celem każdej z nich jest zaprojektowanie oraz stworzenie bolidu wyścigowego. Przy projekcie polskiego bolidu współpracują ze sobą studenci aż z pięciu różnych wydziałów Politechniki Poznańskiej. W zakończonym sezonie poznańscy studenci zdobyli miano najlepszych debiutantów w całej historii cyklu „Formula Student”.