Volkswagen Poznań Liderem Odpowiedzialnego Biznesu!

12 września 2012

W poniedziałek podczas uroczystej gali w Warszawie Pracodawcy RP nagrodzili firmy, które w swoich działaniach kierują się najwyższymi standardami społecznej odpowiedzialności biznesu. Nagrody przyznano w siedmiu kategoriach. Volkswagen Poznań zwyciężył w kategorii ogólnej.

Przedsiębiorstwa biorące udział w konkursie musiały odpowiedzieć na pytania dotyczące najważniejszych obszarów społecznej odpowiedzialności biznesu oraz podpisać deklarację przestrzegania zasad Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu.

Kapituła konkursu we współpracy z Radą Ekspertów oceniła nadesłane zgłoszenia pod kątem stosowania w codziennych działaniach firm zasad odpowiedzialnego biznesu. Kapituła konkursu przeanalizowała dobre praktyki firm w kluczowych w tym kontekście obszarach, czyli troski o środowisko naturalne, warunki zatrudnienia, relacje z otoczeniem czy w końcu wspieranie rozwoju gospodarczego i społecznego regiony, w którym funkcjonuje.

Nagrodę z rąk wiceprezydenta Pracodawców RP Andrzeja Jacaszeka, w imieniu spółki odebrała Monika Hajbowicz, kierownik Działu Komunikacji VWP.

Przyznana nagroda jest potwierdzeniem, że obrany kierunek działań firmy w oparciu o zasady społecznej odpowiedzialności biznesu jest słuszny i prawidłowo realizowany. Zatrudniając ponad 6800 pracowników firma jest ważnym ogniwem życia społeczno- gospodarczego regionu, a jej odpowiedzialność dotyczy nie tylko troski o zatrudnionych w spółce, ale także najbliższego otoczenia.

Konkurs „Liderzy odpowiedzialnego biznesu” realizowany jest w ramach projektu „ Koalicji na rzecz odpowiedzialnego biznesu”, który jest wspólną inicjatywą Pracodawców RP oraz sześciu partnerskich firm. Partnerem merytorycznym konkursu jest PwC. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym roku miała miejsce druga edycja konkursu.