Volkswagen Poznań laureatem konkursu The Best of Industry 4.0

05 października 2023

We wtorek (3 października) wyróżniono firmy, które do swojego rozwoju wykorzystują najnowsze technologie i rozwiązania charakterystyczne dla czwartej rewolucji przemysłowej. W kategorii „Zakład Produkcyjny” nagrodzona została między innymi fabryka Volkswagen Poznań znajdująca się Białężycach pod Wrześnią. 


- IT, Big Data, internet rzeczy, automatyzacja, digitalizacja, predykcyjne utrzymanie ruchu - to wszystko ma zastosowanie w zakładach Volkswagena we Wrześni. Wprowadzono tu system CTSS Tool, który nadzoruje automatykę. W spawalni robot bezpośrednio współpracuje teraz z człowiekiem – tak brzmiało uzasadnienie jury. 


Nagrodę odebrał Jarosław Kurosz, dyrektor produkcji w zakładzie we Wrześni. - Jako największy pracodawca w Wielkopolsce i największy producent aut w Polsce dbamy o to, by pozostawać w czołówce przedsiębiorstw, zarówno pod względem organizacyjnym jak i technologicznym. Wyróżnienie to pokazuje, że kierunek, który obraliśmy, jest słuszny – powiedział dyrektor Kurosz.


Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas konferencji Nowy Przemysł 4.0 i targów Toolex, które odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP, wydawca m. in. portalu WNP.PL