Volkswagen Poznań kształci i zatrudnia

15 września 2017

60 uczniów rozpoczęło we wrześniu naukę w klasach patronackich, prowadzonych przez Volkswagen Poznań we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni. Dzisiaj w siedzibie Volkswagen Poznań, zarząd firmy spotkał się wraz z dyrektorami szkół,  uczniami  i ich rodzicami oraz  nauczycielami, by uroczyście zainaugurować nowy rok szkolny.  Tymczasem absolwenci klas zawodowych, którym patronuje Volkswagen Poznań otrzymali umowy o pracę.

To taka naturalna droga zawodowa.  Kształcimy naszych uczniów, dajemy im możliwość udziału w różnego typu szkoleniach koncernowych, międzynarodowej wymianie doświadczeń. Najlepsi uczniowie w ramach nagrody mogą wygrać staż w niemieckiej fabryce. Dzięki temu zyskujemy wykwalikowanych fachowców,  przygotowanych do pracy w naszej organizacji  – podkreśla Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych i Organizacji Volkswagen Poznań.

Volkswagen Poznań od 2005 roku współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu a od 2016 roku z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni. W Swarzędzu firma prowadzi klasy patronackie w zawodach: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń odlewniczych oraz mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych. We Wrześni natomiast uruchomiona została klasa w zawodzie mechanik precyzyjny. To efekt obecności Volkswagena we Wrześni, gdzie powstała nowa fabryka produkująca model  VW Crafter  oraz efekt  współpracy z władzami samorządowymi i poddostawcami.

Uczniowie Volkswagen Poznań oprócz praktycznej nauki zawodu mają też rozszerzony program nauki języka niemieckiego. Kończąc szkołę mają nie tylko wszystkie stosowne do kierunku nauki polskie egzaminy, ale również możliwość uzyskania  niemieckiego  certyfikatu AHK, który potwierdza wykształcenie i umożliwia pracę w wielu krajach Unii Europejskiej. Wszyscy absolwenci, którzy spełnili kryteria przyjęć, po zakończeniu kształcenia zasilili szeregi załogi Volkswagen Poznań. Jest to do tej pory imponująca odsetek 86 procent  absolwentów.