Volkswagen Poznań "Filarem Polskiej Gospodarki"

22 kwietnia 2015

Volkswagen Poznań otrzymał tytuł „Filar Polskiej Gospodarki” w X edycji rankingu Pulsu Biznesu. Tytuł ten przyznawany jest firmom, które zdaniem lokalnych samorządowców mają kluczowy udział w rozwoju gospodarczym oraz społecznym regionu. W ramach rankingu „Filary Polskiej Gospodarki” wyłaniane są najważniejsze firmy w każdym z  województw.

Jak mówią organizatorzy plebiscytu „ Puls Biznesu chce nagradzać za aktywności i dynamizm, a także za więzi ze społecznościami lokalnym. W tym właśnie widzimy siłę polskiej gospodarki – w bezbłędnym połączeniu przedsiębiorczości z samorządności.”

O zwycięstwie w Rankingu decydują głosy lokalnych samorządowców, którzy wskazują oraz oceniają najważniejsze dla rozwoju gospodarczego regionu przedsiębiorstwa pod kątem takich kryteriów jak:

  • Istotny pracodawca w regionie ( w tym takie elementy jak : liczba zatrudnionych, współpraca z uczelniami wyższymi, wspieranie szkolnictwa zawodowego)
  • Płatnik podatków lokalnych
  • Działania na rzecz lokalnych społeczności ( rozumiane również jako działania z zakresu społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw)
  • Zaangażowanie w rozwój gospodarczy regionu

„Przyznany tytuł jest potwierdzeniem silnego związku firmy z regionem. Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce, zatrudniający blisko 7000 osób w trzech funkcjonujących już zakładach produkcyjnych. W najbliższym zatrudnimy dodatkowo także 3000 nowych pracowników do budowanej właśnie fabryki w Białężycach k. Wrześni, w której od drugiej połowy 2016 produkować będziemy nowa generację modelu Crafter. To jeszcze bardziej umocni nasz związek z Wielkopolską i przełoży się na  wpływ na gospodarczy rozwój tego regionu. Obecnie udział dostawców z Polski wyrażony w obrocie za części bezpośrednio produkcyjne (,czyli takie które są montowane w gotowym samochodzie) wynosi ponad 40% , a w przypadku części pośrednio produkcyjnych (,czyli takich które wykorzystywane są przy produkcji aut, w tym również usługi) wynosi ok. 90%  ” – mówi Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji, p.o. Rzecznika Prasowego.

Wyniki X edycji Rankingu Pulsu Biznesu zostały ogłoszone 15 kwietnia w Warszawie podczas uroczystej gali. Nagrodę w imieniu Volkswagen Poznań odebrał Piotr Każmierczak, Dyrektor Zakładu Zabudów Specjalnych. W ramach Rankingu tworzone jest również zestawienie Samorządowy Menedżer Regionu, w którym nagrodzeni zostają przedstawiciele lokalnych władz, którzy najbardziej efektywnie zarządzają swoimi gminami.

Videorelacja z Gali na stronie Pulsu Biznesu: http://filary.pb.pl/4048447,65964,wideorelacja-z-gali-filary-polskiej-gospodarki-2014