Volkswagen Caddy Samochodem Dostawczym 2015 roku w Polsce

28 stycznia 2016

Dziennikarze z mediów motoryzacyjnych w Polsce, związanych z branżą samochodów użytkowych, wybrali najlepszy samochód dostawczy 2015 roku. Najwyższą ocenę wśród 5 modeli, które poddano szczegółowym testom i pomiarom, uzyskał nowy Volkswagen Caddy.

Pod koniec minionego roku do konkursu stanęło 5 najpopularniejszych, małych samochodów dostawczych, które były wyposażone zgodnie z preferencjami użytkowników tego typu aut w Polsce. Zespół jurorów składający się z dziennikarzy z branżowych mediów: Ciężarówki, Samochody Specjalne, Polski Traker, 4Trucks.pl i VANekstra.pl – na podstawie jazd próbnych i specjalistycznych pomiarów odbywających się w identycznych warunkach – wybrał najlepszy samochód dostawczy, który w minionym roku debiutował na polskim rynku. Zgodnie z zasadami tej rywalizacji zwycięzca jest wybierany spośród samochodów jednej klasy. Łączna ocena pojazdu obejmowała takie cechy auta, jak kabina, przedział bagażowy, silnik i układ przeniesienia napędu, właściwości jezdne oraz codzienna funkcjonalność i bezpieczeństwo. W każdej z tych kategorii samochód mógł uzyskać maksymalnie 10 punktów. Sumę punktów pomniejszono o współczynnik, który uwzględniał średnie zużycie paliwa podczas jazd testowych.
Zwycięzcą testu okazał się nowy Volkswagen Caddy 1,6 TDI, który zdobył łącznie 43,7 pkt i pokonał Citroena Berlingo, Fiata Doblo, Renault Kangoo oraz Dacię Dokker. Jurorzy najwyżej ocenili w Caddy kabinę, układ napędowy, właściwości jezdne i funkcjonalność.
Nowy Volkswagen Caddy to już czwarta generacja dostawczego Volkswagena, który produkowany jest w Poznaniu. Model ten zalicza się do najpopularniejszych małych aut użytkowych na świecie. Do tej pory sprzedaż Caddy osiągnęła ponad 11 milionów sztuk. W najnowszej wersji auto debiutowało na rynku w połowie 2015 roku. W Polsce Caddy jest najlepiej sprzedającym się modelem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. W minionym roku zarejestrowano 2.951 Volkswagenów Caddy, co dało wynik o 2% lepszy w porównaniu z liczbą rejestracji w roku 2014.
Najnowsza wersja małego dostawczego Volkswagena jest oferowana z ekonomicznymi silnikami TSI i TDI o mocy od 84 KM do 150 KM. Auto może być wyposażone zarówno w mechaniczną skrzynię biegów, jak i w automatyczną przekładnię dwusprzęgłową DSG. Klienci mogą wybrać nowego Caddy również z napędem na cztery koła 4MOTION.
Samochód jest dostępny także w wersji Maxi, z wydłużonym rozstawem osi. Dla szczególnie wymagających klientów Volkswagen przygotował wersje specjalne – Generation Four oraz Beach. Ceny nowego Volkswagena Caddy zaczynają się od 53.800 zł netto (wersja furgon) oraz 56.500 zł netto (wersja osobowa – kombi).
Nowy Caddy to kolejny dostawczy model Volkswagena, który może pochwalić się tytułem Samochodu Dostawczego Roku w Polsce, wcześniej, w 2013 roku w konkursie wygrał Transporter.