Teren fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku areną zmagań najlepszych sportowców STIHL TIMBERSPORTS ® Series

19 września 2015

W Poznaniu, 13-14 listopada 2015 r., odbędą się po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS ®, podczas których 120 zawodników z całego świata zmierzy się w 6 konkurencjach polegających na cięciu i rąbaniu drewna. W dniu 14 września na terenie fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku STIHL TIMBERSPORTS ® Series wraz z Partnerem Volkswagen Samochody Użytkowe poinformowali o listopadowych zawodach. Najlepsi zawodnicy STIHL TIMBERSPORTS ®   zaprezentowali swoje umiejętności przed dziennikarzami i pracownikami fabryki Caddy w Antoninku.

Fabryka Volkswagen Poznań należąca do marki Volkswagen Samochody Użytkowe wspiera Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS® .

Po zorganizowanej w dniu 14 września pracownicy Volkswagen Poznań mieli okazję przyjrzeć się konkurencjom organizowanym w ramach znanych na całym świecie zawodów drwali. Prezes Volkswagen Poznań, Jens Ocksen,  widzi we współpracy obu marek połączenie idei promocji produktu z motywacją pracowników: „Produkowany wyłącznie w Volkswagen Poznań model Caddy znajduje klientów wśród profesjonalistów i klientów biznesowych, dla których samochód użytkowy jest niezbędnym narzędziem pracy. Również wielu naszych pracowników jest fanami zawodów STIHL TIMBERSPORTS® . Przy produkcji samochodów liczą się, podobnie jak przy zawodach STIHL TIMBERSPORTS ® Series technika, precyzja, pasja i dbałość o szczegóły”.

Podczas zawodów STIHL TIMBERSPORTS ® Series zawodnicy występują w trzech dyscyplinach wymagających sprawności w posługiwaniu się siekierą i w trzech, podczas których pracuje się piłą. Springboard, underhand chop i standing block chop należą do klasycznych dyscyplin, w których używa się siekiery, z kolei w konkurencjach single buck (piła ręczna), stock saw (pilarka łańcuchowa) i hot saw (specjalne pilarki o zwiększonych rozmiarach i mocy) zawodnicy pracują na czas piłą i pilarkami różnego rodzaju.