Świątecznie na łyżwach

20 grudnia 2015

Nauka jazdy na łyżwach, występy artystyczne, słodkie poczęstunki, wspólne zabawy – takie atrakcje czekały na uczestników II Spotkań Świątecznych. To  impreza adresowana do dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat, których rodzice korzystają ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Filia Wilda. Sponsorem tegorocznej imprezy była Odlewnia Volkswagen Poznań.

Już po raz drugi Odlewnia Volkswagen Poznań włączyła się w tę akcję i sponsorowała zabawę dla dzieci – podopiecznych MOPR Poznań Wilda, mówi Mirco Wöllenstein Dyrektor Odlewni Volkswagen Poznań. – Wierzymy, że w ten sposób przyczynimy się do budowy długotrwałej współpracy, która będzie dla dobra dzieci i pozwoli im na ciekawe i przyjemne spędzenie wolnego czasu.

Dzieci i młodzież uczestniczyły w dwuczęściowej imprezie mikołajkowej. Najpierw wszyscy chętni mogli pod okiem instruktorów uczyć się lub doskonalić jazdę na łyżwach na lodowisku Chwiałka. Potem uczestnicy Spotkań Świątecznych przeszli do Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 przy Drodze Dębińskiej, gdzie czekały na nich konkursy świąteczne, zabawy integracyjne, występy oraz słodkie upominki.

To wydarzenie jest kontynuacją i rozwinięciem ubiegłorocznej imprezy, która cieszyła się dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców dzielnicy. – wyjaśnia Teresa Matysiak, Kierownik Filii Wilda MOPR w Poznaniu.  – Chcemy połączyć  aktywność fizyczną z zabawą, promować wspólne spędzanie czasu wśród rodziny i przyjaciół, szczególnie teraz, przed Świętami Bożego Narodzenia.

W organizację II Świątecznych Spotkań włączyło się Wydziałowe Centrum Wolontariatu „Volontario”, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - Oddział „Chwiałka”, Młodzieżowy Dom Kultury nr I w Poznaniu, Polski Komitet Pomocy Społecznej. Sponsorem imprezy była Odlewnia Volkswagen Poznań.

Odlewnia jest jednym z  czterech zakładów wchodzących w skład spółki Volkswagen Poznań. Zakład ten mieści się w dzielnicy Poznań –Wilda.  Od 1996 r z niewielkiej fabryki wykonującej oczyszczanie odlewów rozwinęła się 
w nowoczesny zakład produkcji wieloseryjnej. Flagowymi produktami  poznańskiej Odlewni  VW są głowice cylindrowe oraz obudowy przekładni kierowniczych. Obecnie Odlewnia VWP jest największą odlewnią głowic cylindrowych w Europie oraz drugą największą Odlewnią w Koncernie VW dostarczająca komponenty dla większości samochodów koncernu Volkswagen.