Spotkanie z sąsiadami z Zielińca

14 stycznia 2018

Ponad 40 osób, mieszkańców  Zielińca, uczestniczyło wczoraj wieczorem w spotkaniu z dyrekcją Zakładu Volkswagen Poznań.  Tematem rozmów była przebudowa układu drogowego w Zielińcu, która z kolei związana jest z rozbudową zakładu VWP w Antoninku rozpoczynającą się wiosną bieżącego roku.

Dyrekcja VW Poznań przedstawiła uczestnikom spotkania harmonogram planowanych prac oraz dotychczasowe działania. Natomiast o postępie prac na poszczególnych ulicach Zielińca opowiedzieli mieszkańcom  reprezentanci  Zarządu Dróg Miejskich i firmy Strabag, głównego wykonawcy robót.

Przebudowa Zielińca to wynik kilkuletniego dialogu i głosowania przeprowadzonego wśród mieszkańców w maju 2013 roku,  dotyczącego możliwości zamknięcia ulicy Smołdzinowskiej i wykorzystania jej jako drogi wewnętrznej Volkswagena. Większość właścicieli nieruchomości na osiedlu Zieliniec wyraziło wtedy zgodę na zmianę układu komunikacyjnego pod warunkiem rozbudowy skrzyżowania ulicy  Warszawskiej  i Sośnickiej. 

W 2014 roku został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego  uwzględniający  możliwość zamknięcia ulicy Smołdzinowskiej.

Pozwala to na przygotowanie   do realizacji potencjalnych, dalszych inwestycji Volkswagen Poznań na tym terenie.