Salony marki Volkswagen Samochody Użytkowe zapraszają na Dni Otwarte z nowym Caddy i T6

15 września 2015

11 i 12 września w 54 salonach w Polsce klienci będą mogli poznać nowe dostawcze Volkswageny – Caddy, Caddy Maxi oraz Transportera T6 Nowa generacja Caddy, czyli miejskiego auta dostawczego lub rodzinnego vana dostępna jest  na polskim rynku w specjalnej wersji New Edition. Mimo że Caddy w tej wersji ma wyposażenie bogatsze niż model poprzedniej generacji, ceny auta utrzymano na podobnym poziomie. Z kolei, modele serii T będą – jak dotychczas – dostępne w trzech wersjach nadwozia: jako samochód użytkowy (podwozie z zabudową skrzyniową, furgon lub kombi), jako przestronne auta osobowe do użytku służbowego lub prywatnego (Multivan i Caravelle) oraz jako samochód rekreacyjny (California). Volkswagen Caddy oraz wybrane modele serii T produkowane są w fabryce Volkswagen Poznań.

Tylko podczas Dni Otwartych będzie można skorzystać z bardzo korzystnego sposobu finansowania zakupu auta – CarePort Leasing 101%. Opłata wstępna przy tej ofercie może wynosić od 10% do 45% wartości auta, a wartość końcowa – od 1% do 25% wartości auta. Umowę leasingową można zawrzeć na okres 24, 36, 48 lub 60 miesięcy. Dla  osób, które nie chcą angażować dużych środków finansowych w zakup samochodu przygotowano ofertę PROFIT Lease, czyli leasing z wysoką wartością końcową auta. W tym wypadku opłata wstępna może wynosić 0% lub 10% wartości auta, a okres leasingu trwa 36 lub 48 miesięcy. Po tym czasie użytkownik samochodu ma do wyboru 2 opcje – zwrot auta lub jego wykup. Także tylko podczas Dni Otwartych, zamawiający nowe Caddy oraz T6 otrzymają w cenie auta dodatkowy rok gwarancji w postaci ubezpieczenia Volkswagen Life Time.

Nowe Caddy w wersji New Edition jest seryjnie bardzo bogato wyposażone, m.in w elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne oraz w elektrycznie sterowane szyby. W porównaniu z modelem poprzedniej generacji, wyposażenie seryjne Caddy wzbogacono o układ automatycznego hamowania po kolizji i o system obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście (oferowany w wersjach Trendline, Comfortline, Highline). Ponadto, każde Caddy jest wyposażone w pakiet BlueMotion Technology, w skład którego wchodzą systemy Start-Stop oraz rekuperacji. Dodatkowo, do wyposażenia standardowego należą asystent ruszania na wzniesieniach, tempomat (w osobowych wersjach Caddy) i 4 poduszki powietrzne (w wersjach Furgon i Kombi) lub 6 poduszek powietrznych (w wersjach Trendline, Comfortline, Highline).

Volkswagen Transporter od lat jest liderem sprzedaży w swojej klasie w Polsce. Zaprezentowana niedawno wersja T6 została udoskonalona pod każdym względem i z pewnością będzie kontynuować sukces tej serii modeli. Nowe silniki TDI i TSI zastosowane w modelu T6 zapewniają mu mniejsze zużycie paliwa dzięki m.in. seryjnemu systemowi Start-Stop.

Seria T nowej generacji oferuje także m.in. nowoczesny sprzęt multimedialny, nowe systemy asystujące i zawieszenie o regulowanej sile tłumienia DCC. Zależnie od modelu, można zamówić elektrycznie regulowane fotele kierowcy i pasażera z przodu (wyposażenie  dodatkowe). Liczba schowków i półek zależy od wersji auta i liczby foteli we wnętrzu. Przewidziano dwa rodzaje deski rozdzielczej – z otwartymi lub z zamykanymi schowkami oraz z dwoma rodzajami konsoli środkowej.