Poznanianki z wicemistrzostwem Polski!

10 lipca 2015

Zawodniczki Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań wywalczyły w miniony weekend wicemistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej. I choć w rozgrywanym w Gdańsku turnieju zwyciężyły, to jednak w ostatecznej klasyfikacji musiały uznać wyższość drużyny BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski. Brązowe medale Mistrzostw Polski padły łupem zespołu Red Hot Czili Buk. Od kilku lat sponsorem akademiczek jest Volkswagen Poznań.

Zdobycie tytułu wicemistrza jest dla nas dużym sukcesem, ponieważ poziom wszystkich zespołów był bardzo wyrównany i tak naprawdę niewiele zabrakło nam do tego, aby wywalczyć nawet złoto.  Cieszymy się z osiągniętego wyniku i już nie możemy doczekać się kolejnego wyzwania, czyli udziału w Pucharze Polski, który rozegrany zostanie w ten weekend w Starych Jabłonkach. – powiedziała Zuzanna Rychlewska, bramkarka AZS AWF.

Poznańska drużyna to jak do tej pory najbardziej utytułowany zespół plażowej odmiany szczypiorniaka w Polsce, który ma na swoim koncie tytuły Mistrza Polski oraz jest wielokrotnym zdobywcą Pucharu Polski. W swoim składzie ma także najwięcej reprezentantek naszego kraju, które wywalczyły podczas rozgrywanych w tym roku w Hiszpanii Mistrzostw Europy 5. miejsce i zapewniły sobie awans na Mistrzostwa Świata.