Poznań na nowo

20 marca 2016

Wytyczenie nowych kierunków rozwoju miasta Poznania to główne zadanie Rady Mentorów. Powołana przez Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka grupa 13 autorytetów z różnych dziedzin życia ma pomóc na nowo zdefiniować  priorytety w rozwoju miasta. Jednym z Członków Rady Mentorów został Jens Ocksen – Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

Podstawowym celem nowej strategii rozwoju miasta jest przyciągnięcie do niego nowych mieszkańców.

Miastu zależy na ściągnięciu osób, które będą zainteresowane pracą w kluczowych przedsiębiorstwach  - np. w Volkswagenie, Allegro lub Solarisie. Trzeba tym ludziom stworzyć również przyjazną przestrzeń miejską ze sprawnym transportem publicznym” – mówił podczas spotkania Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Do udziału w Radzie Mentorów zaproszeni zostali przedstawiciele kluczowych przedsiębiorstw kojarzonych z Poznaniem, naukowcy oraz osoby ze świata kultury i sztuki. Wnioski zaproszonych ekspertów posłużą do wypracowania kluczowych kierunków rozwoju miasta na najbliższych kilkanaście lat.

Wśród członków Rady znajdują się m.in. rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznania – prof. Marian Gorynia, Agnieszka Duczmal – światowej sławy dyrygentka, czy dr Michał Beim – ekspert w dziedzinie transportu publicznego. Członkiem Rady Mentorów został również Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

„Bardzo się cieszę, że Volkswagen Poznań został zaproszony do prac nad strategią Poznania i że mogę reprezentować nas w Radzie Mentorów. Jest to z jednej strony duży zaszczyt zasiadać w gronie osób tak zasłużonych dla miasta, ale też wyraźny sygnał, że miasto chce usłyszeć nasze zdanie. Aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata i utrzymać atrakcyjność Poznania, niewątpliwie potrzebna jest strategia miasta - swoista mapa drogowa, według której Poznań będzie się rozwijał. Zdefiniowane przez mieszkańców oraz Urząd Miasta punkty dyskusyjne pokazują, że spektrum tematów jest bardzo szerokie. Dla mnie szczególnie ważnym punktem na tej liście jest logistyka miejska, czyli koncepcja transportu i komunikacji w obrębie miasta. Mam nadzieję, że wspólnie z Urzędem Miasta wypracujemy ciekawe rozwiązania”.

Nowa strategia rozwoju miasta ma zostać uchwalona do końca roku. Dotychczas odbyły się dwa spotkania Rady Mentorów.