Polscy dostawcy stawiają na jakość

18 października 2013

Ponad 300 osób wzięło udział II Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej Dostawców Motoryzacyjnych zorganizowanej przez Volkswagen Poznań we współpracy ze spółkami koncernu Volkswagen i partnerami biznesowymi z branży motoryzacyjnej. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli wielkopolskich i krajowych przedsiębiorstw, jak i zagranicznych gości.

Uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej Dostawców Motoryzacyjnych, którzy w miniony czwartek, 10 października pojawili się na terenie MTP, mogli wziąć udział w warsztatach o tematyce związanej z procesem dostaw oraz wykładach przeprowadzonych przez specjalistów z branży.

– Celem konferencji było podniesienie świadomości jakościowej wśród firm tworzących łańcuch dostaw w polskim przemyśle motoryzacyjnym – mówi Michael Kleiss, Prezes Volkswagen Poznań. – Zależało nam również na tym, by uczestnicy mogli zapoznać się z nowinkami w branży, które będą mogli wdrożyć we własnym procesie dostaw.

Szczególną popularnością wśród gości konferencji cieszyły się zajęcia odbywające się w sali „Lego Line”, w której można było uczestniczyć w symulacji linii produkcyjnej, stanowiącej przykład zarządzania dostawami. Osoby biorące udział w warsztatach miały za zadanie zbudować samochód w określonym limicie czasowym. Wielu uczestników konferencji odwiedziło też salę z tzw. „Diagramami Ishikawy”, które używane są do ilustrowania związków przyczynowo-skutkowych. Pomagają one dostrzec złożoność danego problemu, dlatego też mogą okazać się przydatne w procesie planowania i organizowania dostaw. Istotnymi elementami konferencji były również zagadnienia związane z ochroną środowiska, czego przykładem może być realizowana przez Volkswagen akcja pod hasłem „Think blue. Factory”.

– Zakładamy, że podobnie, jak zeszłoroczna konferencja, tegoroczne wydarzenie pozytywnie wpłynie na współpracę pomiędzy podmiotami funkcjonującymi w branży motoryzacyjnej. Jest ona niezwykle ważna, gdyż stanowi o sile polskiego przemysłu motoryzacyjnego – dodaje Michael Kleiss.

Oprócz Volkswagen Poznań, współorganizatorami przedsięwzięcia były: Volkswagen Group Polska, Volkswagen Motor Polska, MAN Bus Sp. z o.o. oraz firma Sitech Sp. z o.o. Wśród zaproszonych gości znajdowali się zarówno dotychczasowi partnerzy biznesowi firmy, jak również przedstawiciele nowopowstałych zakładów, które w najbliższym czasie dostarczą części do nowych projektów. Nie zabrakło też zagranicznych gości. Konferencję otworzył Uwe Harnack – Dyrektor ds. Jakości Części Zakupowych koncernu Volkswagen AG w Wolfsburgu. Poza wydarzeniami odbywającymi się na terenie MTP, dla uczestników konferencji przygotowano też możliwość zwiedzenia nowoczesnej fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku.

Volkswagen Poznań Sp. z o.o.
Volkswagen Poznań jest 100% spółką-córką marki Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Obok fabryki w Hanowerze w Niemczech i w Pacheco w Argentynie jest trzecią fabryką na świecie, w której produkowane są lekkie samochody użytkowe tej marki.
Rok 2013 jest dla nas szczególny, ponieważ świętujemy  dwadzieścia lat naszej działalności. Był to czas wytężonej pracy, ale także wspaniałych momentów.  Historia firmy jest nierozerwalnie związana z losami jej pracowników oraz miejscem, w którym funkcjonuje. Dlatego motto naszego jubileuszu brzmi: Ludzie. Fabryka. Miasto. 20 lat wspólnej historii.