Polak wśród najlepszych absolwentów kształcenia zawodowego Koncernu Volkswagen AG

23 grudnia 2016

Absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu- Ludwik Piaskowski (20 lat) znalazł się w gronie 45 najlepszych uczniów nagrodzonych przez Koncern Volkswagen AG w ramach programu kształcenia zawodowego. Każdego roku spółki należące do Koncernu kształcą na świecie blisko 19 500 młodych uczniów i uczennic.

Od 2001 roku Koncern uhonorował dotychczas już ponad 450 uczniów zawodu, którzy wyróżniają się swoimi umiejętnościami, wiedzą i osiągają znakomite wyniki w nauce.

Podczas tegorocznej gali „Best-Apprentice-Award” w Wolfsburgu spotkało się 45 najlepszych absolwentów z całego świata. Wszyscy uczestniczyli w programie kształcenia zawodowego prowadzonym przez różne spółki koncernu Volkswagen. Przez cały tydzień młodzi ludzie brali udział w warsztatach, wykładach oraz inspirujących prezentacjach. Zwieńczeniem tego międzynarodowego spotkania była uroczystość rozdania nagród oraz  osobiste gratulacje od Zarządu Koncernu VW oraz Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Jedno z tegorocznych wyróżnień „Best Apprentice Award” trafiło do Ludwika Piaskowskiego, który ukończył kształcenie w klasie patronackiej w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu. Po zakończeniu edukacji rozpoczął pracę w obszarze Utrzymania Ruchu, w dziale Technika Automatyzacji Poznań w zakładzie w Poznaniu-Antoninku.

Jestem niezmiernie dumna z naszego absolwenta, a obecnie już naszego pracownika. Przyznane mu wyróżnienie w najlepszy sposób oddaje i potwierdza wysokie standardy kształcenia zawodowego, które wspólnie z naszymi partnerami realizujemy już od ponad 11 lat. ” – mówi Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych i Organizacji Volkswagen Poznań.

Volkswagen Poznań we współpracy ze Starostwem Powiatowym już od 2005 roku realizuje program kształcenia zawodowego z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu. Obecnie kształci wspólnie w czterech zawodach: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych oraz operator maszyn i urządzeń odlewniczych.  Od tego roku, w związku z budową nowego zakładu w Białężycach k. Wrześni, Volkswagen Poznań uruchomił kolejny kierunek kształcenia zawodowego. Od bieżącego roku szkolnego spółka wspólnie z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni kształci młodych uczniów oraz uczennice w zawodzie mechanik precyzyjny. W kolejnych latach planowany jest dalszy rozwój oferty kształcenia zawodowego. Volkswagen Poznań już teraz prowadzi wstępne rozmowy na temat powoływania w przyszłości kolejnych klas patronackich we Wrześni. Mają to być zawody związane z lakiernictwem oraz blacharstwem samochodowym.