Pół roku ze Szlachetnym Bohaterem

15 czerwca 2017

Już od pół roku środki zbierane przez pracowników Volkswagen Poznań w ramach VII edycji programu 1+1=3 zasilają konto Fundacji Szlachetny Bohater. Do tegorocznej odsłony programu przystąpiło blisko 6,5 tysiąca osób z naszej załogi.  Widoczne są już pierwsze efekty naszej pomocy.

Dzięki dotychczasowemu wsparciu pracowników Volkswagen Poznań na konto fundacji wpłynęło ponad 30 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom sfinansowano dla podopiecznego Floriana pierwszy turnus rehabilitacyjny w Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji "Zabajka" w Stawnicy o wartości 5 100 zł. Chłopiec, dzięki rehabilitacji ruchowej poczynił znaczne postępy. Fundacji udało się również zakupić wyposażenie dla Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu w postaci specjalistycznego neonatalnego koca grzewczego wraz z jednostką kontrolną dla noworodków o wartości ponad 12 000 zł. Ten specjalistyczny sprzęt, potocznie zwany „ciepłym gniazdkiem”, przeznaczony jest dla najmłodszych pacjentów szpitala, czyli wcześniaków i noworodków o niskiej masie urodzeniowej, które wymagają dodatkowego ogrzewania.

W planach Fundacji „Szlachetny Bohater” jest jeszcze m.in. zakup specjalistycznej lampy do fototerapii dla Oddziału Noworodków i Wcześniaków dla gnieźnieńskiego szpitala, remont korytarza w DPS „Serafitki” w Poznaniu, wyposażenie sali dla dzieci autystycznych w Ośrodku szkolno-wychowawczym, przy ul. Szamarzewskiego w Poznaniu oraz turnusy rehabilitacyjne kolejnych podopiecznych Fundacji

Do programu „1+1=3” każdy z naszych pracowników może przystąpić przez cały rok. Wystarczy, że do 20. dnia każdego miesiąca oddać wypełniną deklarację uczestnictwa.. Przypominamy również, że na terenie wszystkich czterech zakładów, zlokalizowane są skarbony oznakowane logo programu 1+1=3. Każdy z pracowników, który zechce przekazać na rzecz fundacji dodatkowe środki, może to uczynić właśnie za pośrednictwem skarbon.