Ogólnopolska Konferencja Jakościowa Dostawców Motoryzacyjnych

22 października 2012

Konferencję zorganizowały wspólnie firmy Volkswagen Poznań, Volkswagen Motor Polska i Sitech z Polkowic. Celem konferencji jest dalsze wzmacnianie bezpośrednich relacji z dostawcami oraz usprawnienie komunikacji i współpracy z nimi.

Polska jest na trzecim miejscu, po Niemczech i Chinach, pod względem ilości fabryk Grupy Volkswagen na świecie. Oprócz marek Volkswagen i Volkswagen Samochody Użytkowe, swoje zakłady produkcyjne mają również marki Sitech, MAN oraz Scania.
W branży przemysłu motoryzacyjnego w Polsce zatrudnionych jest około 165 000 osób. Spośród 700 krajowych dostawców aż 300 jest certyfikowanych przez koncern Volkswagen, a 134 to seryjni dostawcy koncernu. Świadczy to o bardzo wysokiej jakości polskich producentów jak również o konkurencyjności ich ofert.
Organizowana przez firmy Volkswagen Poznań, Volkswagen Motor Polska oraz Sitech, Konferencja stała się platformą wymiany wspólnych doświadczeń, ale również możliwością wzmacniania bezpośrednich relacji oraz usprawnienia komunikacji. Poruszone zostały tematy ważne z punktu widzenia regionalnego dostawcy, ale przede wszystkim skupiono się na zwiększeniu świadomości jakościowej z punktu widzenia procesów powstawania produktu w firmach Grupy Volkswagen. Wszystko po to aby relacje fabryka- dostawca były satysfakcjonująca dla obu stron. Wyższa jakość dostarczanych części zwiększa konkurencyjność polskich dostawców, daje im możliwość zdobywania nowych klientów i kolejnych zamówień, a co za tym idzie tworzenia nowych miejsc pracy. Rozwój lokalnych dostawców jest zgodny z filozofią Koncernu Volkswagen.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów, należąca do Marki Samochody Użytkowe. Aż 41% dostawców motoryzacyjnych firmy pochodzi z Polski, z czego sześćdziesięciu ośmiu z województwa Wielkopolskiego. W 2011 roku całkowity obrót fabryki, w samej branży produktów motoryzacyjnych, wyniósł 1,9 miliarda Euro.