Nowy Dyrektor Odlewni

15 marca 2017

Rada Nadzorcza Volkswagen Poznań Sp. z o.o. (VWP) z dniem 1 marca 2017 roku powołała  Dr. Thomasa  Kreuzinger - Janika na stanowisko Dyrektora Odlewni Volkswagen Poznań. 
Dr. Kreuzinger - Janik objął tę funkcję jako następca Mirco Wöllenstein’a, który przejął nowe zadania w Volkswagen AG w Kassel.

Dr. Thomas Kreuzinger – Janik  urodził się  w Niemczech.  Studiował Budowę Maszyn na Uniwersytecie w Kassel, gdzie w 2000 roku otrzymał tytuł doktora w dziedzinie Wibroakustyki.

Z  koncernem Volkswagen zawodowo związany jest od sierpnia 2000 roku, kiedy  rozpoczął pracę jako inżynier w obszarze Akustyki Pojazdów i odpowiadał za akustykę podwozia w nowym modelu Touarega. Następnie przeniósł się do Kassel, gdzie jako Kierownik Jednostki Organizacyjnej odpowiedzialny był za uruchomienie pierwszej linii montażowej automatycznych skrzyni biegów DSG.  W kwietniu 2008 roku dr Kreuzinger - Janik objął stanowisko Kierownika Produkcji 2 w Odlewni Kassel, gdzie odpowiadał za produkcję odlewów ciśnieniowych oraz obróbkę bloku silnika i obudowy skrzyni biegów. Jako Zastępca Dyrektora Odlewni odpowiadał również za dział Logistyki, obszar Piaskowania i Impregnacji.

Dr. Kreuzinger - Janik ma 49 lat, jest żonaty i ma dwóch synów. Wolny czas lubi spędzać  w swoim gospodarstwie koło Kassel, ponadto lubi grać w tenisa i na gitarze.