Nowy Crafter otrzymał tytuł International Van of the Year 2017

22 września 2016

Międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy z 24 krajów zajmujących się tematyką samochodów użytkowych wskazało na nowego Craftera: większy brat Transportera, skonstruowany przez Volkswagen Samochody Użytkowe został uznany za najlepszy samochód dostawczy 2017 roku.

Crafter, model opracowany całkowicie od podstaw będzie produkowany w nowej fabryce Volkswagena we Wrześni. Model nowej generacji został stworzony zgodnie z życzeniami użytkowników i wyposażony w liczne innowacyjne rozwiązania oraz w bogaty zestaw systemów asystujących. Nowy Crafter otrzymał prestiżowy tytuł Van of the Year jeszcze zanim został wprowadzony do sprzedaży.

Prezes Zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe, dr Eckhard Scholz odebrał odznaczenie z rąk przewodniczącego jury Jarlatha Sweeney’a wczoraj wieczorem podczas Wystawy Samochodów Użytkowych IAA w Hanowerze. Scholz skomentował: „Cieszymy się, że po wyróżnieniu modelu serii T w zeszłym roku, teraz ten szczególny tytuł zdobywa nowy Crafter. Jesteśmy bardzo dumni z naszego najnowszego produktu oraz z załogi, która zrobiła wszystko, by uczynić Craftera najlepszym dużym transporterem na rynku. To wyróżnienie będzie dla nas wsparciem podczas wprowadzania samochodu do sprzedaży”.