Niebieskie Granty - rozstrzygnięcie konkursu

30 września 2013

Zapraszamy wszystkie instytucje i organizacje biorące udział w II Edycji Konkursu „Niebieskie Granty” na spotkanie 27 września 2013 o godzinie 9:00 Podczas którego nastąpi ogłoszenie zwycięskich projektów.

-Wybór był bardzo trudny, spłynęło do nas wiele na prawdę dobrych wniosków i różnice w punktach są niewielkie. Jury nie miało łatwego zadania, ale mogliśmy wybrać tylko 4 projekty.- podsumowuje II edycję koordynator konkursu Mikołaj Jóźwiak z Volkswagen Poznań. Do jury, obok przedstawicieli fabryki, zaproszono również przedstawicieli Fundacji Nasza Ziemia i Urzędów Miasta Poznania i Swarzędza. –Dzięki temu, że w składzie byli przedstawiliście lokalnych samorządów mogliśmy przyjrzeć się wnioskom z różnej perspektywy, myślę, że było to ciekawe doświadczenie dla każdej ze stron.- dodaje.
W najbliższy piątek nastąpi zakończenie pierwszego etapu konkursu, czyli rozstrzygnięcie i wręczenie grantów. Przed nami niemalże cały rok, podczas którego zwycięskie pomysły będą realizowane.
Spotkanie odbywa się 27 września 2013 roku o godzinie 9:00 w Centrum Konferencyjno- Szkoleniowym przy ulicy Warszawskiej 349.
Celem konkursu "Niebieskie Granty" jest przygotowanie oraz realizacja działań w formie projektu, programu lub instalacji na rzecz poszerzania wiedzy o ochronie przyrody, kształtowania postaw i świadomości ekologicznej społeczeństwa, propagowania aktywnej edukacji ekologicznej w terenie oraz wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska na terenie Województwa Wielkopolskiego. W II Edycji programu pula grantów wynosi 24 000 zł oraz roczne użyczenie samochodu Caddy BlueMotion.
Więcej informacji na stronie niebieskiegranty.pl