Młodzi zagrali na piątkę!

20 czerwca 2014

Przypomnijmy, że w Pucharze Volkswagen Poznań Mini Handball uczestniczą piętnastoosobowe drużyny trzecioklasistów, którzy w ciągu roku szkolnego uczą się gry w piłkę ręczną, a następnie sprawdzają swoje możliwości w turniejach przygotowanym przez Volkswagen Poznań. W sumie w ciągu roku zrealizowano 22 rozgrywki, w czasie których młodzi zawodnicy zdążyli zarazić się pasją do piłki ręcznej. – Efekty tych kilku miesięcy wytężonej pracy na treningach i lekcjach WF-u widać na boisku. Dzieciaki grają z takim zaangażowaniem i energią, że my, dorośli powinniśmy się od nich uczyć – przekonuje Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji VWP.

Niedzielny Finał był zwieńczeniem ciężkiej, całorocznej i systematycznej pracy zawodników i trenerów. Młodzi sportowcy dawali z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepszy wynik. „Mocną stroną finału jest jego rozmach. Dzieci rozgrywają mecze na trzech równoległych boiskach- ciągle coś się dzieje. Ponad to obraz z boisk wyświetlany był na ogromnym telebimie, dzięki czemu zawodnicy mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy sportu.”- stwierdziła po Finale Karolina Peda, która jest menadżerką oraz zawodniczką AZS AWF Volkswagen Poznań.

Wróćmy jednak do tego, co w tym dniu było najważniejsze- czyli do sportowej rywalizacji. Ta przebiegała naprawdę na wysokim poziomie- „Chwilami  zastanawiałem się czy na pewno oglądamy rozgrywki dzieciaków, trzecioklasistów czy to może już profesjonalni sportowcy po wielu latach treningu” zauważył Stanisław Igel, trener poznańskich akademiczek.

Niedzielny Finał zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 21. Pokonali oni w finale swoich kolegów z SP 4 ze Swarzędza. W meczu o 3 miejsce zwycięstwo odnieśli szczypiorniści z SP 5, którzy wygrali z zespołem z SP 46.

Poza sportowymi emocjami, przybyli goście i zawodnicy w czasie przerwy mogli skorzystać z licznych atrakcji, które przygotowaliśmy na ten dzień. Do dyspozycji były m.in. konsole do gier, wirtualne symulatory jazdy, piłkarzyki, stoisko do malowania twarzy, świeżo wyciskane soki, stanowisko do sesji fotograficznej. Na zakończenie mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich fanów piłki ręcznej- oficjalnie możemy potwierdzić, że w przyszłym roku wystartuje kolejna, VI edycja programu Volkswagen Poznań Mini Handball. A o tym, że warto kontynuować program Mini Handball przekonuje Artur Siódmiak, wielokrotny reprezentant Polski.

Według niego projekt Mini Handball jest jedynym tego typu cyklicznym projektem  w Polsce. - Ważne jest nie tylko to, że możemy dzięki niemu popularyzować piłkę ręczną. Poznańska firma ogromny nacisk kładzie na zdrowy tryb życia i rolę autorytetów w życiu młodych ludzi .Cieszę się więc, że mogę wspierać tak ambitne przedsięwzięci. Oddzielny temat to otoczka zawodów. Zasługuje ona na najwyższe uznanie - dodał popularny ,,Siudym".

 

Kontakt:

Piotr Danielewicz

Rzecznik Prasowy / Pressesprecher

Telefon +48 (61) 876 17 84

Telefax +48 (61) 876 14 73

mobile: +48 696 443 956

 e-mail: piotr.danielewicz@vw-poznan.pl