Marki nocą - zobacz jak powstaje samochód

15 maja 2015

Volkswagen Poznań dołączył do inicjatywy „Marki nocą”. W ramach akcji firmy zrzeszone w Konsorcjum Marki Poznań otwierają się na zwiedzających w formule zbliżonej do popularnej Nocy Muzeum. W tym wyjątkowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Volkswagena Poznań. Zwiedzający fabrykę będą mogli na własne oczy zobaczyć jak powstaje samochód.

Już 14 maja firmy zrzeszone w Konsorcjum Miasta Poznań jeszcze bardziej otworzą się na zwiedzających. Wszystko za sprawą akcji „ Marki nocą”, która swoją formułą ma nawiązywać do popularnej Nocy Muzeum. Cele przedsięwzięcia jest przybliżenie mieszkańcom tego jak funkcjonują marki tworzące wizerunek miasta. Zwiedzający będą mogli zobaczyć jak wygląda codzienna działalność dobrze znanym ich firm.  W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć poznańskiej fabryki Volkswagena.

Volkswagen Poznań to nowoczesna fabryka aut osobowych i komponentów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 7000 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych (czwartym będzie budowana we Wrześni nowa fabryka), będąc tym samym największym pracodawcą w Wielkopolsce. Produkowane są tutaj różne wersje VW Caddy, VW Caddy Maxi, modelu VW Transporter, podzespoły oraz zabudowy specjalne. Poznańska fabryka to jedyna fabryka na świecie w której produkowane są modele VW Caddy oraz VW Caddy Maxi. W ubiegłym roku Spółka wyprodukowała 175 000 samochodów oraz 3,3 miliona odlewów. Co ciekawe, aż co piąty samochód z koncernu Volkswagena posiada komponenty (głowicę cylindrową lub obudowę przekładni kierowniczej), które zostały wyprodukowane w Odlewni Volkswagen Poznań. W ubiegłym roku produkcja modelu VW Caddy wyniosła 150 000 aut, zaś VW Transportera 25 000 pojazdów.

„ Serdecznie zapraszamy zwiedzających do odwiedzenia naszej fabryki w tym szczególnym dniu. Podczas wycieczki mieszkańcy zobaczą na własne oczy jak powstaje samochód. Przedstawimy mieszkańcom procesy produkcyjne na hali montażu oraz budowy karoserii- mówi Jerzy Włodarczyk, który oprowadza gości po poznańskiej fabryce.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na poszczególne wycieczki poprzez formularz rejestracyjny:

http://marki.poznan.pl/marki-noca-aplikuj

Harmonogram zwiedzania:14.05.2015 r.  20:00-22:00

Liczba grup: 2 grupy

Liczebność grupy: max. 30 os.

Obszar zwiedzania: Hala budowy karoserii oraz hala montażu

Szczegóły:

Minimalny wiek uczestników: 15 lat

Czy dozwolone będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie akcji? NIE

Czy obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych? TAK

Czy możliwy będzie udział obcokrajowców (jakie języki?) Po uzgodnieniu

Dostępność miejsc parkingowych dla gości: TAK

Konsorcjum Marki Poznań to pierwsza w Polsce platforma stałej współpracy promocyjnej pomiędzy miastem i istotnymi dla jego funkcjonowania instytucjami życia gospodarczego, społecznego oraz kulturalnego. Konsorcjum Marki zostało utworzone jesienią 2011 roku. Do udziału w Konsorcjum zapraszane są silne, prestiżowe oraz rozpoznawalne marki silnie związane z Metropolią Poznań. Volkswagen Poznań należy do Konsorcjum od samego początku jego funkcjonowania, w międzyczasie biorąc udział w wielu wydarzeniach organizowanych w jego ramach.