Koronawirus. Bezpłatne, dobrowolne testy dla pracowników Volkswagen Poznań

30 sierpnia 2020

Choć sytuacja zdrowotna w Volkswagen Poznań jest dzisiaj dobra, zarząd spółki zdecydował o rozszerzeniu zakresu działań prewencyjnych i umożliwieniu pracownikom wykonania bezpłatnych testów w kierunku COVID-19.

Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji „Zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego od samego początku trwania pandemii skupiamy nasze działania na prewencji i edukacji pracowników. Wdrożyliśmy katalog ponad 50 różnych rozwiązań, które mają chronić naszych pracowników przed zakażeniem. Naszym celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa i dlatego ten katalog rozszerzamy dzisiaj także o dobrowolne, bezpłatne testy dla naszych pracowników, co umożliwi wykrycie infekcji na bardzo wczesnym etapie.”

Z możliwości przeprowadzenia badań na obecność koronawirusa skorzystać mogą pracownicy Volkswagen Poznań, którzy mają symptomy chorobowe: gorączkę, kaszel czy duszności. Podstawą do przeprowadzenia testów jest opinia lekarza zakładowego, który po konsultacji telefonicznej zleca wykonanie badania metodą RT-PCR (wymaz). MOBILNY Punkt pobrań Drive&Go-Thru, do którego kierowani są pracownicy znajduje się w Poznaniu na ulicy Serbskej i obsługiwany jest przez zewnętrzne laboratorium diagnostyczne. Czas oczekiwania na wyniki testu to 24h do max. 48h. Badanie pracowników jest całkowicie finansowane przez pracodawcę, spółkę Volkswagen Poznań.