Kolejne wyróżnienie za CSR dla Volkswagen Poznań

18 maja 2016

Volkswagen Poznań drugi rok z rzędu znalazł się w pierwszej trójce Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii „Produkcja przemysłowa i chemiczna”. Ranking przygotowywany przez „Dziennik Gazeta Prawna” jest najważniejszym w Polsce zestawieniem przedsiębiorstw ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) .

Ogłoszenie wyników X edycji rankingu odbyło się w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W tegorocznej edycji plebiscytu udział wzięło kilkadziesiąt  przedsiębiorstw z różnych dziedzin gospodarki. Ranking Odpowiedzialnych Firm przygotowywany jest przez prof. Bolesława Roka z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosława Horodeckiego dla Dziennika Gazety Prawnej, a weryfikowany przez  Deloitte.  Natomiast Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest partnerem merytorycznym zestawienia.

Nagrodę w imieniu Volkswagen Poznań odebrała Patrycja Kasprzyk, Specjalista Koordynujący Działu Komunikacji.  - Cieszymy się bardzo, że już po raz drugi znaleźliśmy się w gronie najlepszych. To dla nas potwierdzenie, że właściwie rozumiemy odpowiedzialność społeczną.  W ostatnim roku nasze działania skupiliśmy wokół nowobudowanej fabryki samochodów koło Wrześni. Dokładamy wszelkich starań by nowa fabryka powstała w zgodzie z otoczeniem, w myśl filozofii zrównoważonego rozwoju, z dbałością o ludzi, naszych pracowników, sąsiadów oraz  środowisko naturalne - mówi Patrycja Kasprzyk.

Ranking Odpowiedzialnych Firm jest sporządzany na podstawie modyfikowanej corocznie ankiety. W tegorocznej ankiecie zawartych było 60 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru, z następujących pięciu obszarów CSR: odpowiedzialne przywództwo, zaangażowanie społeczne, komunikacja z interesariuszami, innowacyjność społeczna oraz odpowiedzialne zarządzanie.