Inauguracja II edycji programu „Niebieskie Granty”

28 kwietnia 2013

Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi to dobry moment do wprowadzenia zmian przyjaznych środowisku. Każdy nawet drobny gest sprzyjający środowisku ma znaczenie, dlatego też tak ważna jest świadomość ekologiczna każdego z nas. I to właśnie propagowanie aktywnej edukacji ekologicznej w lokalnych społeczności jest jednym z celów programu „Niebieskie Granty”, który współrealizuje Volkswagen Poznań oraz Fundacja Nasza Ziemia. Dzisiaj, przy okazji Dnia Ziemi, zainaugurowana została II edycja programu.

Celem programu jest przygotowanie oraz realizacja działań w formie projektu lub programu na rzecz poszerzania wiedzy o ochronie przyrody, kształtowania postaw i świadomości ekologicznej społeczeństwa, propagowania aktywnej edukacji ekologicznej w terenie oraz wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska na terenie województwa wielkopolskiego
Volkswagen zaangażowany na rzecz środowiska.
Na inauguracji II edycji „Niebieskich Grantów” gości przywitali Członek Zarządu ds. Personalnych Jolanta Musielak i Członek Zarządu ds. Finansowych i Organizacji Szymon Trzebiatowski. „Od lat jesteśmy zaangażowani w działania na rzecz ochrony środowiska w naszym otoczeniu. Wraz z Urzędem Miasta i Gminy Swarzędz inwestujemy w rekultywację Jeziora Swarzędzkiego, a rok temu udało nam się zakończyć prace renowacyjne w Dolinie Rzeki Cybina.” -mówił Szymon Trzebiatowski prezentując Strategię zaangażowania społecznego firmy- „Prowadzimy również szereg akcji skierowanych do pracowników, chcemy nie tylko produkować najwyższej jakości samochody i komponenty, ale również chcemy aby proces produkcji był jak najbardziej przyjazny środowisku- taką postawę w koncernie nazywamy „Think Blue.Factory.” Niebieskie Granty to wyjście z naszym zaangażowaniem na zewnątrz i zaproszenie szkół, przedszkoli czy organizacji i stowarzyszeń do współpracy na rzecz środowiska naturalnego.” Na spotkaniu obecnych było blisko 70 przedstawicieli szkół i organizacji pozarządowych z terenu województwa wielkopolskiego.
Dawać wędkę zamiast ryby.
Pula grantów do podziału pomiędzy zwycięskimi projektami wynosi 24 000 zł, a dodatkowo wsparciem jest VW Caddy z pakietem BlueMotion Technology na roczne bezpłatne użytkowanie. „Wiemy, że nasz region ma bardzo zróżnicowane potrzeby, w niektórych szkołach warto skupić się na edukacji ekologicznej, w innej warto zainwestować w ogródek z rzadkimi gatunkami roślin lub kosze do sortowania odpadów. Nie chcemy narzucać konkretnych tematów i ograniczać możliwości i kreatywność, ważne żeby projekt był proekologiczny i odpowiadał na potrzeby otoczenia” -mówi koordynator programu Mikołaj Jóźwiak
Zamień pomysł na wizję, z wizji stwórz plan i działaj!
„Najważniejsze mieć w sercu pasję i wizję- Wasze podania są jak list motywacyjny, nie muszą zawierać górnolotnych zdań, ważne żeby płynęły z serca”- mówiła Katarzyna Dytrych, członek Zarządu Fundacji Nasza Ziemia. Fundacja działa już 20 lat w całej Polsce, m.in koordynuje w Polsce akcje „Sprzątanie Świata”. Od początku Fundacja jest partnerem społecznym programu i wspierają swoją widzą i doświadczeniem niebieskich grantobiorców. Organizatorzy na wnioski zgłoszeniowe czekają do końca czerwca.

Zdjęcia i aktualne informacje dostępne na stronie: www.niebieskiegranty.pl
Kontakt:

Piotr Danielewicz, Rzecznik Prasowy Volkswagen Poznań
tel. : (061) 876 17 84,  696 443 956
piotr.danielewicz@vw-poznan.pl

Katarzyna Dytrych, koordynatorka projektu „Niebieskie Granty”, Członek Zarządu Fundacji Nasza Ziemia
  tel. 512 158 325, kasia.dytrych@naszaziemia.pl