Gramy razem z WOŚP

10 stycznia 2017

Tradycyjnie, jak każdego roku Volkswagen Poznań przekazał kilka ciekawych przedmiotów na licytacje w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Aukcje przedmiotów przekazanych przez VWP odbywać będą się przy sztabach WOŚP w Poznaniu, Swarzedzu oraz Wrześni, czyli wszedzie tam, gdzie znajdują zakłady produkcyjne spółki.

  • Indywidualne zwiedzanie Fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku (licytacja osobista w Poznaniu)Gratka dla fanów motoryzacji oraz nowoczesnych technologii. Zwycięzca licytacji będzie mógł na własne oczy zobaczy, jak powstają samochody użytkowe Volkswagena – Caddy, Caddy Maxi oraz różne wersje modelu T. Każdego dnia pracownicy poznańskiej fabryki produkują 720 samochodów, co oznacza, że średnio co około 2 minuty z linii produkcyjnej zjeżdża gotowe auto. To trzeba zobaczyć na własne oczy! Volkswagen Poznań to nowoczesna fabryka aut osobowych i komponentów. Poznańska fabryka to jedyna fabryka na świecie w której produkowane są modele VW Caddy oraz VW Caddy Maxi. W ubiegłym roku pracownicy Spółki wyprodukowali blisko 185 000 samochodów.
  • Zwiedzanie Szkoły Odlewników oraz Odlewni Volkswagen Poznań (licytacja osobista w Poznaniu)Odlewnia Volkswagen Poznań na poznańskiej Wildzie to druga największa odlewnia w całym koncernie Volkswagen AG, a zarazem jedna z największych odlewni w Europie. Produkowane tutaj komponenty aluminiowe w technologii grawitacyjnej oraz ciśnieniowej trafiają do fabryk koncernu na całym świecie. W ubiegłym roku pracownicy Odlewni wyprodukowali ponad 4,7 miliona komponentów. Szacuje się, że co trzeci samochód wyprodukowany przez Koncern VW AG posiada jakiś element wykonany w poznańskiej Odlewni. Zwycięzca licytacji będzie miał szansę zwiedzenia hal produkcyjnych odlewni i tym samym zobaczyć jak z płynnego aluminium produkuje są komponenty najwyższej jakości. Ponad to w programie jest również zwiedzanie szkoły odlewników, gdzie uczniowie zdobywają specjalistyczną wiedzę z zakresu odlewnictwa.
  • Turystyczny Volkswagen Caddy Beach z pełnym bakiem na wybrany weekend w 2017 roku:(licytacja osobista w Swarzedzu oraz na portalu Allegro). Wymyślony oraz produkowany w zakładach Volkswagen Poznań Caddy Beach to idealna propozycja dla fanów plenerowych wycieczek i aktywnego spędzania czasu. Turystyczna zabudowa, w tym zamontowane dwuosobowe łóżko, które po złożeniu tylnej kanapy pozwala na komfortowy nocleg dla dwóch osób. Na wyposażeniu auta jest także stolik, krzesełka oraz wygodny namiot, który zapewni ochrone przed słońcem i wiatrem. Nagrodą w licytacji jest użyczenie zatankowanego do pełna samochodów, z pełnym wyposażeniem oraz ubezpieczeniem na wybrany (także długi) weekend w 2017 roku.
  • Zaproszenie na prezentację nowego bolidu studentów Politechniki Poznańskiej oraz wyjazd na zawody z cyklu Formula Student wraz z zespołem (licytacja na portalu Allegro). Zespół PUT Motor Sport to zespół wyścigowych zapaleńców motoryzacji Politechniki Poznańskiej. To niezwykle zdolni inżynierowi jutra, których z dumą wspiera Volkswagen Poznań. Każdego roku budują oni bolid wyścigowy, którym ścigają się w cyklu startów Formula Student, które odbywają się na legendarnych torach znanym wszystkich fanom Formuly 1.  Zwycięża licytacji będzie mógł wziąć udział w premierze nowego bolidu studentów oraz wraz z zespołem pojechać na zawody z cyklu Formula Student.
  • Zaproszenie na indywidualne zwiedzanie zakładu VW we Wrześni, gdzie produkowana jest nowa generacja modelu Volkswagen Crafter. W ramach zwiedzania zwycięzca licytacji będzie miał szansę zobaczyć na własne oczy jak wygląda proces budowy samochodów i zapoznać się z procesami technologicznymi hali montażu i spawalni . (licytacja osobistwa we Wrześni)
  • Jazda nowym Volkswagenem Crafterem po torze testowym na terenie nowej fabryki Volkswagena w Białężycach k. Wrześni. Zasiądź za kierownicą Samochodu Dostawczego Roku 2017! W programie również zwiedzanie fabryki (licytacja osobista we Wrzesni)

Serdecznie zapraszamy do licytacji .