Dołącz do niebieskiej rewolucji

18 maja 2014

To już trzeci raz we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, Volkswagen Poznań zaprasza do wzięcia udziału w konkursie grantowym „Niebieskie Granty”. Poprzez wsparcie inicjatyw ekologicznych, program ten ma na celu promowanie postaw pro-ekologicznych wśród lokalnych społeczności z terenu województwa wielkopolskiego.

Dlaczego „Niebieskie Granty” skoro ekologia kojarzy nam się z kolorem zielonym? „Koncern Volkswagen nie chce ograniczać się tylko do produkcji ekologicznych samochodów. Naszym celem są koncepcje i pomysły wykraczające poza granice produktów i technologii. Uważamy bowiem, że zaangażowanie na rzecz środowiska naturalnego wymaga, poza opracowaniem trwałych i zrównoważonych innowacji, także nowych wzorców zachowań. Nasza koncepcja "Think Blue." ma za zadanie zachęcić do zachowania bardziej przyjaznego dla środowiska. Jednym z programów, który wpisuje się w tą koncepcję jest właśnie program „Niebieskie Granty.” – tłumaczy Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.

Katarzyna Dytrych, Członek Zarządu Fundacji Nasza Ziemia: „Ciągle zmieniający się świat wymaga od nas proaktywnej postawy i podejmowania działań na rzecz środowiska naturalnego, w którym wszyscy funkcjonujemy na co dzień. Program "Niebieskie Granty" to odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczeństw, które najlepiej wiedzą co jest w danym regionie potrzebne, aby odpowiedzialnie korzystać z zasobów naturalnych i chronić środowisko. Doświadczenia poprzednich edycji pokazują, że zainteresowanie tą inicjatywą jest ogromne, a różnorodność pomysłów jest naprawdę inspirująca”

Zadaniem uczestników programu „Niebieskie Granty” jest przygotowanie oraz realizacja działań w formie projektu lub programu na rzecz poszerzania wiedzy o ochronie przyrody, kształtowania postaw i świadomości ekologicznej społeczeństwa, propagowania aktywnej edukacji ekologicznej w terenie oraz wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska na terenie województwa wielkopolskiego. Do programu mogą zgłosić się organizacje, stowarzyszenia, fundacje, szkoły lub przedszkola, które mają pomysł na projekt, który pozytywnie wpłynie na świadomość ekologiczną wśród lokalnych społeczności. Pula nagród w tegorocznej edycji wynosi aż 24 000 złotych do podziału pomiędzy zwycięskimi projektami. Dodatkowo osobną nagrodą jest Volkswagen Caddy z pakietem BlueMotion Technology na bezpłatne roczne użyczenie.

„Dzięki naszemu wsparciu w I edycji programu zrealizowane zostały 3 projekty, których łączna wartość przekroczyła 20 000 złotych. Obecnie trwa realizacja aż pięciu projektów, które uzyskały wsparcie w ramach II edycji programu. Program „Niebieskie granty Volkswagen Poznań” jest ciekawą inicjatywą umożliwiającą zdobycie środków finansowych na realizację ekologicznych pomysłów. Chcielibyśmy zachęcić wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym, które zostanie przeprowadzone 23.05.2014 roku przez przedstawicieli Fundacji Nasza Ziemia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 w siedzibie spółki Volkswagen Poznań przy ul. Warszawskiej 349. Podczas spotkania dowiedzą się Państwo jakie są wymogi konkursu, jak poprawnie napisać wniosek grantowy oraz jakie projekty mają szansę na uzyskanie dofinansowania„ – mówi na zakończenie Mikołaj Jóźwiak, który odpowiada za realizację projektu „Niebieskie Granty”. 

 

Więcej informacji o programie na stronie www.niebieskiegranty.pl .

 

Kontakt:

Piotr Danielewicz

Rzecznik Prasowy

e-mail: piotr.danielewicz@vw-poznan.pl