Design made in Poznań

17 lutego 2012

Czy fabryka może tworzyć design? od 15 lat Odlewnia VWP jest związana z Poznaniem. Poznań inspiruje pracowników, pracownicy inspirują miasto. Wystawa „Kod Miasta” organizowana przez Urząd Miasta Poznania i Concordia Design prezentuje design dwuch europejskich miast- Poznania i Berlina.

Dwie wystawy, dwa miasta – Poznań, Berlin. „Kod miasta” i „ID Berlin | Industrial Design Competence” – to wystawy promujące design dwóch metropolii, które odbędą się 6-15 marca w Concordia Design w Poznaniu. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Poznań raz Concordia Design. Wystawy wpisują się w cykl czwartej edycji arena DESIGN 2012 na MTP. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 marca o godz. 18.00.

„Kod miasta” to tytuł wystawy, której ideą jest pokazanie potencjału twórczego Poznania przez sylwetki najlepszych projektantów i marki związane z tym miastem kierujące się designem w swojej strategii oraz młodych projektantów odnoszących pierwsze sukcesy. Design rozumiemy tu jako projektowanie produktów, usług, komunikacji, architektury, przestrzeni publicznej, grafiki, mody, a także jako proces w zarządzaniu. Nazwa wystawy – nawiązuje do kodu DNA – zespołu unikalnych cech, informacji, charakterystycznego systemu, z drugiej strony do kodu pocztowego w jednoznaczny sposób identyfikującego miejsce.

Volkswagen Poznań od lat współtworzy unikalny klimat Poznania. Również nasze samochody i odlewy- nie produkowane nigdzie indziej na świecie nadają miastu charakter wyjątkowości. Na wystawie „Kod Miasta” zaprezentuje się nasza Odlewnia- zaprezentuje Głowicę cylindrową 1.0 MPI oraz obudowę przekładni kierowniczej APA.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na tą niebanalną wystawę a szczególnie zachęcamy do odwiedzenia wystawy Konsorcjum Marki Poznań, gdzie będzie można podziwiać eksponaty Odlewni Volkswagen Poznań.

Więcej informacji o wystawach na www.concordiadesign.pl

Wernisaż wystawy: 6.03.2012, godz. 18.00

Czas ekspozycji: 6-15.03.2012, w godz. 10-18

Miejsce wystawy: Concordia Design, Poznań, ul. Zwierzyniecka 3

 

Źródło: Konsorcjum Marki Poznań/ Concordia Design