Crafter2Craftsmen – nowy Crafter z wizytą u rzemieślników w całej Europie

30 listopada 2016

Volkswagen Samochody Użytkowe wysyła nowego Craftera w podróż po Europie. Cztery miesiące w podróży, 42.000 kilometrów do pokonania i wizyta w 30 krajach – oto zadanie dla nowego Craftera. Różne drogi i różny klimat, ale jeden cel: w każdym kraju odwiedzić najbardziej niezwykłych rzemieślników, by dowiedzieć się, co sprawia, że tak ważna jest dla nich perfekcja wykonywanej pracy.

Nowy Crafter został przystosowany do specjalnych potrzeb klientów jak żaden z jego poprzedników. Jest praktycznym, ekonomicznym i nowoczesnym samochodem dostawczym, który potrafi stawić czoła wyzwaniom, jakie przed ludźmi prowadzącymi własny biznes stawia codzienność.

Carsten Sass, dyrektor ds. sprzedaży marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Niemczech stwierdził: „Stworzyliśmy nowego Craftera w ścisłej współpracy z jego użytkownikami, zwracając szczególną uwagę na jakość. Akcja Crafter2Craftsmen ma pokazać, jak niezawodny jest nowy model, i że świetnie daje sobie radę, nawet w najbardziej wyrafinowanych manufakturach”.

Podróż pod hasłem „Crafter2Craftsmen” rozpocznie się w Hanowerze, gdzie znajduje się główna siedziba marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Tu samochód zjawi się w manufakturze Andreasa Berndta, który zajmuje się paleniem najczystszej gatunkowo kawy oraz mieszanek kaw, zwracając szczególną uwagę na zachowanie najwyższych standardów podczas procesu przygotowania ziaren. Jak bardzo Bernd jest dumny z tego, co robi widać już chwilę po przekroczeniu progu jego zakładu. Fachu mistrza palenia kawy Andreas Bernd uczył się w wielu krajach Europy i dzisiaj większość czynności wykonuje osobiście, niemniej jego synowie Fabian i Fleming także mają swój udział w pracy.

Kolejnymi stacjami w podróży będą Francja i Hiszpania. Crafter podążać będzie w poszukiwaniu najbardziej oddanych swojemu rzemiosłu i najbardziej wyrafinowanych mistrzów - zarówno w Europie jak i w Maroku. W Szkocji odwiedzi manufakturę, w której powstają mieszki będące elementem tradycyjnych dud, w Holandii złoży wizytę restauratorowi zabytkowych wiatraków, w Szwecji dostawcy kwiatów na królewski dwór oraz kowalowi wyrabiającemu siekiery. Wszystkich tych ludzi łączy zamiłowanie do doskonałości. W najbliższych miesiącach nowy Crafter, którego podróż będzie miała w przybliżeniu tyle kilometrów ile ma równik, podda się niezwykłemu sprawdzianowi jakości.

Przebieg podróży nowego Craftera będzie można śledzić na stronie www.crafter2craftsmen.com. Ponad 42.000 km, 30 krajów podczas jednej podróży. Dzięki niej Crafter udowodni, że jest niezawodnym samochodem przydatnym przy wykonywaniu każdego zawodu, zarówno tego popularnego, jak i bardziej egotycznego.