Burmistrz Hanoweru Stefan Schostok odwiedza fabrykę Volkswagen Poznań w Polsce

18 czerwca 2016

Burmistrz Hanoweru Stefan Schostok odwiedził dziś fabrykę Volkswagen Poznań. Wspólnie z Zarządem Spółki Burmistrz zwiedził m.in. zakład w Antoniku, gdzie powstają modele VW Caddy oraz Transporter oraz prowadził rozmowy z Zarządem Volkswagen Poznań oraz z pracownikami. W  ramach wizyty omawiano m.in. współpracę z miastem Poznań, status budowy nowej fabryki we Wrześni, programy edukacyjne kształcenia zawodowego prowadzone przez przedsiębiorstwo oraz plany rozwojowe zakładu. Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen wskazał na znaczenie współpracy z Miastem Hanower: „Oba miasta, Poznań i Hanower, są miastami partnerskimi i widać to również w naszych dobrych kontaktach. Siedziba główna marki VW Samochody Użytkowe znajduje się w Hanowerze a nasi pracownicy bardzo często podróżują pomiędzy tymi miastami. W ten sposób powstają więzi zawodowe i prywatne, co przyczynia się do dobrych kontaktów “.

Volkswagen Poznań to obecnie trzy zakłady produkcyjne na terenie Poznania i Swarzędza oraz czwarty zakład w budowie w Białężycach k. Wrześni. Fabryka Samochodów Użytkowych Volkswagen Poznań od ponad 20 lat jest częścią krajobrazu Wielkopolski. Już dziś firma pełni rolę lidera jako najlepszy pracodawca. Spółka jest jednocześnie największym pracodawcą w regionie. Obecnie zatrudnia 8000 osób, a wraz z uruchomieniem fabryki we Wrześni liczba ta wzrośnie do 10.000 pracowników. Volkswagen Poznań jest także firmą, dla której zrównoważony rozwój i partnerskie relacje z najbliższym sąsiedztwem oraz odpowiedzialność  za środowisko mają ogromne znaczenie.

Nowa fabryka we Wrześni położona jest 40 kilometrów na wschód od Poznania i pod każdym względem korzysta z bliskiej lokalizacji Volkswagen  Poznań w Antoninku zarówno w zakresie produkcji, logistyki, dostawców, a przede wszystkim zaś doświadczenia pracowników.

Przyszły teren Zakładu Crafter  obejmuje 220 ha, co stanowi powierzchnię 300 boisk piłkarskich. Przy pełnym wykorzystaniu możliwości produkcyjnych pracować tu będzie  3000 osób.  Dodatkowo w otoczeniu Zakładu lokalizują się  polscy i zagraniczni dostawcy,  co spowoduje dalsze zwiększenie zatrudnienia w regionie. Obecnie proces budowy hal produkcyjnych nowej fabryki oraz towarzyszącej im infrastruktury jest na ukończeniu, a pierwsze modele nowego Volkswagen Crafter opuszczą fabrykę jesienią tego roku.