„Be the BEST” – znamy zwycięzców

05 listopada 2015

Siedmiu  studentów Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu nagrodzonych w konkursie Be the BEST. Marta Karpińska, Błażej Latocha oraz Sylwester Szymański – to zdobywcy głównych nagród w konkursie BE the BEST, organizowanym już po raz czwarty przez VWP. Studenci Politechniki Poznańskiej  zaproponowali innowacyjne rozwiązania  w zakresie oświetlenia fabryki oraz hal produkcyjnych Volkswagena  w Poznaniu, z wykorzystaniem nowych technologii LED. Nagrodzono również autora projektu, który ocenił szanse i ryzyka przy przeniesieniu produkcji oraz zespół studentów, którzy opracowali koncepcję konfekcjonowania i odlewania głowic. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody pieniężne.

Celem konkursu Be the Best jest umożliwienie studentom pracy nad realnymi tematami z życia codziennego dużej firmy – wyjaśnia Jolanta Musielak, członek zarządu Volkswagen Poznań ds. Personalnych.  – Dzięki temu młodzi ludzie mają najlepszą możliwość wykorzystywania w praktyce wiedzy teoretycznej, zdobytej w czasie studiów. My z kolei czerpiemy z ich nowego i świeżego spojrzenia, które ze sobą przynoszą.

Tegoroczna edycja  konkursu dedykowana była uczelniom z całej Polski. Nagrodzono natomiast te projekty, które wyróżniały się faktycznym i praktycznym podejściem do problemu oraz proponowały realne rozwiązania, możliwe do zastosowania w Volkswagen Poznań.

Dodatkowo podczas uroczystości z udziałem władz uczelni, dziewięciu osobom wręczono umowy, które gwarantują im kształcenie  w ramach programu studiów dualnych. Uczestnictwo w takim programie pozwala na równoczesne zdobywanie tytułu inżyniera na Politechnice Poznańskiej, odbywanie praktyki w VWP oraz kształcenie w zawodzie monter mechatronik, potwierdzone egzaminem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

- To trzecia edycja studiów dualnych – mówi Jolanta Musielak. – Już cieszą się one ogromnym zainteresowaniem – na jedno miejsce mamy trzy osoby chętne. W takim programie uczestniczą zatem ci studenci, którzy mogą pochwalić się bardzo dobra średnią i mają faktyczną motywację - dodaje.

Laureaci konkursu oraz absolwenci studiów dualnych oprócz satysfakcji i nagród mają  również możliwość rozpoczęcia swojej drogi zawodowej w Volkswagen Poznań.