35. rocznica utworzenia NSZZ „Solidarność” pod hasłem „Solidarność Pokoleń”

20 sierpnia 2015

Z okazji zbliżającej się 35. rocznicy utworzenia NSZZ „Solidarność” w Gdańsku 29.sierpnia odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Solidarność Pokoleń”.  Uroczystym obchodom towarzyszyć będzie koncert z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd muzycznych. Wśród wykonawców znajdą się między innymi: Lombard, Boney’M, Eldo czy Chris de Burgh. Partnerem tego wydarzenia został także Volkswagen Poznań.

W ramach współpracy, na czas trwania i organizacji obchodów, Volkswagen Poznań udostępni Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” pięć samochodów. Będą to trzy samochody modelu Volkswagen Multivan oraz dwa typu Volkswagen Caravelle. Dodatkowo Spółka przygotuje własną strefę atrakcji podczas rodzinnego pikniku.

NSZZ „Solidarność” jest dla naszej firmy ważnym partnerem na płaszczyźnie społecznej. Współpracujemy tworząc odpowiednią równowagę między konkurencyjnością, a zapewnieniem zatrudnienia oraz dobrem pracowników – tłumaczy powody zaangażowania w projekt Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych Volkswagen Poznań.

OM NSZZ „Solidarność” funkcjonuje w poznańskiej fabryce Volkswagena nieprzerwanie od 1993 roku. Obecnie jest to największa organizacja związkowa w przemyśle w kraju zrzeszająca ponad 4500 pracowników Spółki. Piotr Olbryś, Przewodniczący OM NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań: „Obecnie skupiamy w naszych szeregach ponad 60% pracowników z ponad siedmiotysięcznej załogi fabryki. Nasza działalność oraz dialog z pracodawcą oparte są na modelu współdecydowania i współodpowiedzialności. Jestem dumny z faktu, że firma zaangażowała się w tak ważne, nie tylko dla całej społeczności „Solidarności”, ale również każdego Polaka wydarzenie.”

Volkswagen Poznań to nowoczesna fabryka samochodów użytkowych  i komponentów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 7000 pracowników w swych zakładach produkcyjnych, będąc tym samym największym pracodawcą w Wielkopolsce. Volkswagen Poznań jest jedynym miejscem na świecie, w którym powstają VW Caddy, VW Caddy Maxi oraz niektóre zabudowy Transportera T6. Produkty odlewni Volkswagen Poznań m.in. obudowy przekładni kierowniczych czy głowice cylindrowe zabudowywane są w co trzecim samochodzie koncernu Volkswagen. Poznańska odlewnia ciśnieniowa jest jednocześnie największym tego typu zakładem w Europie.  Od II połowy 2016 roku z linii produkcyjnych Volkswagen Poznań zjeżdżać będzie nowy VW Crafter, który produkowany będzie w powstającej fabryce w Białężycach koło Wrześni. W 2014 roku spółka wyprodukowała 175 tys. samochodów oraz 3,3 mln odlewów. W ubiegłym roku produkcja modelu VW Caddy wyniosła 150 tys. aut, zaś  VW Transportera 25 tys. pojazdów.