18 119 studentów nie może się mylić

10 czerwca 2012

Tak imponująca grupa młodych i utalentowanych polskich studentów wskazała swoich Idealnych Pracodawców. Uroczysta gala Universum Student Awards 2012, na której ogłoszono zwycięzców, odbyła się 16 maja w Warszawie, w hotelu Mercure Grand.

Nagrodzeni pracodawcy zostali wyłonieni na podstawie badania Universum Student Survey prowadzonego co roku wśród studentów najlepszych uczelni w kraju (w tegorocznej edycji wzięło udział ponad 18 000 respondentów). Ranking ten, a także wiedza, która z niego płynie, to dla firm i organizacji narzędzie do budowania pozytywnego wizerunku na rynku pracy (employer branding).
And the winner is...
Kulminacyjnym punktem gali było wręczeni nagród Idealnych Pracodawców w 5 głównych kategoriach: Nauki Humanistyczne, Nauki ścisłe, IT, Inżynieria i Biznes.
Poniżej przedstawiamy odbiorców statuetek, czyli trzech pierwszych miejsc.
W branży Inżynieria ponownie triumfowała Skanska Grupa. Drugie miejsce zajął pojawiający się po raz pierwszy w rankingu Volkswagen (incl. Audi, Porsche), a trzecie Budimex.
W Biznesie zwyciężyła firma Ernst & Young, dalej na podium znaleźli się Google Poland oraz TVN S.A.
Złoto w IT zdobyło Google Poland, srebro Microsoft, a brąz IBM Polska. Ta trójka nie oddała swoich miejsc od zeszłego roku.
W Naukach ścisłych pierwsze miejsce zajął L'Oréal Polska, zaraz za nim uplasowała się Polpharma, a podium zamknęła firma Nestlé Polska.
TVN S.A. okazał się ponownie bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o branżę: Nauki humanistyczne. Drugie miejsce zajęła Telewizja Polska, a na trzecim znalazło się Google Poland, pojawiające się już po raz trzeci w pierwszej trójce Idealnych Pracodawców 2012.
Volkswagen Poznań jest bardzo dumny z przyznanej nagrody. Komunikacja ze studentami oraz współpraca z uczelniami jest dla nas bardzo ważna.
Jednocześnie dziękujemy Wszystkim naszym pracownikom, gdyż to oni są najlepszymi ambasadorami naszej fabryki!