100.000 Gość w Fabryce Volkswagen Poznań

20 lipca 2015

Od 2003 roku Volkswagen Poznań jest otwarty dla zwiedzających. Spółka organizuje bezpłatne zwiedzanie hal produkcyjnych- działu budowy karoserii oraz montażu. Zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć jak powstaje samochód. Po 12 latach od uruchomienia programu dla zwiedzających 99. 999 osób miało okazję poznać procesy produkcyjne poznańskiej fabryki Volkswagena. W dniu dzisiejszym zakład odwiedził jubileuszowy 100.000 Gość.

Volkswagen Poznań otworzył się na zwiedzających w 2003 roku wraz z wprowadzeniem do produkcji modeli VW Caddy oraz VW Transporter. Od tamtego czasu poznańską fabrykę każdego roku odwiedza blisko 11.000 zwiedzających. Często przyjeżdżają oni z najdalszych zakątków świat, m.in. z RPA, Wietnamu, Kirgistanu czy Nowej Zelandii. „Najwięcej jest oczywiście grup z Polski – są to głównie szkoły czy koła naukowe. W ubiegłym roku przyjęliśmy ponad 350 grup zorganizowanych.” - mówi Jerzy Włodarczyk, który oprowadza zwiedzających po poznańskiej fabryce.  Sam związany jest z motoryzacją oraz fabryką w Antoninku od 46 lat. W 1969 roku, w ówczesnych Wielkopolskich Zakładach Napraw Samochodów rozpoczął edukację jako mechanik samochodowy. Potem przyszedł czas na pracę przy produkcji Tarpana, Honkera czy w końcu Volkswagena Caddy.  Swoje olbrzymie praktyczne doświadczenie wykorzystuje od 4 lat oprowadzając zwiedzających po halach produkcyjnych spółki.

„Podczas każdej z wycieczek goście mogą zapoznać się z procesami produkcyjnymi działu budowy karoserii oraz montażu. Dzięki temu zwiedzający mogą na własne oczy zobaczyć jak powstaje samochód. Średnio każdego dnia poznańską fabrykę odwiedzają dwie grupy wycieczek, czyli około 60 osób.” – dodaje Włodarczyk.

W dniu dzisiejszym (30.07) zakład odwiedził jubileuszowy 100.000 Gość. Dzisiejsza wycieczka zarezerwowana była dla zgłoszeń indywidualnych mieszkańców Wielkopolski – zgłosić się mógł każdy chętny powyżej 18. roku życia. Wyjątkowym Gościem okazał się mieszkaniec Koła Pan Wojciech Milewski, który wraz z dwójką synów odwiedził dzisiaj fabrykę Volkswagena.